Rīgā būs apskatāma pasaulē lielākā «Titānikam» veltītā izstāde

2015-03-23 19:41:20
Birkas: kuģi, izstādes

Lapa: Sākums


No 27. marta Rīgā (Sporta manēžā) būs skatāma pasaulē lielākā «Titānikam» veltītā izstāde, informē izstādes organizatori. Izstādi veido vairāk nekā 375 vēsturiski objekti, kas atradās uz «Titānika» vai tā līdzinieka - kuģa «Olimpija» («Olympic»). Eksponātu vidū ir priekšmeti, kas tika nocelti no kuģa īsi pirms tā došanās ceļā uz Ņujorku, atrasti jūrā tūlīt pēc katastrofas, tādi, kurus paņēma līdzi izdzīvojošie pasažieri, kā arī priekšmeti no Džeimsa Kamerona 1997. gada filmas, kuru vidū ir arī briljanta «Okeāna sirds» kopija, kā arī Keitas Vinsletas un Leonardo di Kaprio tērpi.


Šī ceļojošā izstāde ir unikāla, vēsturiska liecība, kas ļauj izdzīvot tā laika noskaņojumu un dzīvesstilu, inženierijas un būvniecības sasniegumus, aplūkot vēsturiskus priekšmetus un vairāk uzzināt par kuģa bojāeju. Dažādas «Titānikam» veltītas izstādes ir eksponētas 26 pasaules valstīs, un tās apmeklējuši vairāk nekā 20 miljoni cilvēku. Mums būs iespēja redzēt vienu no jaunākajām, lielākajām un visaptverošākajām. Uz Latviju tā tiks vesta ar 22 kravas auto, kas apmēra ziņā līdzinās pasaules lielākajiem rokenrola šoviem. Tās būvēšanā piedalīsies aptuveni 100 cilvēki, strādājot 12 stundas dienā trīs nedēļas. Šī izstāde, neapšaubāmi, ir viena no lielākajām, kas Latvijā jebkad viesojusies

pastāstīja izstādes projekta vadītāja Latvijā Inga Kadeka.

Neraugoties uz to, ka pagājuši 103 gadi, kopš kuģis nogrima, šis stāsts, leģenda un emocijas dzīvo vēl joprojām. Šajā izstādē apmeklētāji varēs ļoti spilgti izdzīvot «Titānika» stāstu gan vizuāli, gan pateicoties skaņas un gaismas efektiem

uzsvēris ceļojošās izstādes veidotājs Toms Zallers. Apmeklētāji izstādes laikā varēs iepazīties ar kuģa būvniecības procesu, izjust tā laika greznību, dzīvi pirmajā, otrajā un trešajā klasē, pastaigāties uz pirmās klases klāja un galvenajām kāpnēm, pieskarties īstam aisbergam un uzzināt daudzus faktus par šo leģendāro kuģi un tā traģisko likteni. Pateicoties rūpīgam vēsturnieku, kolekcionāru un inženieru darbam, kā arī skaņas un gaismas specefektiem, izstādes apmeklētājiem būs iespēja aplūkot ļoti precīzu «Titānika» iekštelpu atainojumu un iejusties vairāk nekā 100 gadus senā pagātnē. Uz katras biļetes būs stāsts par kādu uz kuģa bijušu cilvēku. Izstādes noslēdzošajā posmā - Memoriālā - katrs varēs uzzināt šī cilvēka likteni.

Publicitātes foto

 Izstādi Latvijā organizē SIA «Delfi Entertainment», idejas atbalstītājs Lauri Laubre no Igaunijas un projekta vadītāja Latvijā Kadeka. Izstādes eksponāti pieder ASV uzņēmumam «White Star Memories», kas ir lielākais ar «Titāniku» saistīto objektu kolekcionārs pasaulē. Izstāde būs apskatāma Sporta manēžā, Rīgā, Maskavas ielā 160. Biļetes varēs iegādāties izstādes norises vietā, sākot no 27.marta pulksten 11.00. Izstāde būs atvērta apmeklētājiem katru dienu no pulksten 11.00, ieeja jauniem apmeklētājiem tiks slēgta 19.00, bet ekspozīcijas apskate tiek slēgta pulksten 20.00. © tvnet.lv Biļešu cena:

Biļešu cenas

Vairāk info par biļešu cenām -> šeit




Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.