Latvijas Bankas paziņojums par maldinošiem monētu piedāvājumiem

2021-01-26 17:26:07
Birkas: latvijas banka, noziegumi, monētas

Lapa: Sākums


Latvijas Banka vērš sabiedrības uzmanību uz to, ka interneta vidē tiek publicēti pircējus maldinoši komerciāla rakstura piedāvājumi, saskaņā ar kuriem atsevišķi tirgotāji piedāvā ar priekšsamaksu iegādāties šādas apgrozības kaluma kvalitātes eiro piemiņas monētas:

 

Komentāri: 0

Fransuā Furnjē

2020-02-26 16:19:20
Birkas: noziegumi, tulkojums, viltojumi

Lapa: Sākums


Viens no slavenākajiem marku falsifikatoriem, bija Fransuā Furnjē. 1899. gadā viņš Ženēvā nodibināja nelielu marku tirdzniecības uzņēmumu. Tomēr, bizness nesniedza vērā ņemamus ienākumus, un Furnjē kļuva par uzņēmuma Mercier kompanjonu. Uzņēmums uz pasūtījuma izgatavoja drukātas kopijas no jebkura iespiesta oriģināla, un kopš 1903. gada Furnjē kļuva par šī uzņēmuma īpašnieku un sāk ražot veco Vācijas un veco Itālijas valstu, kā arī angļu un vācu koloniju retu marku kopijas, Austrijas, Šveices, Ķīnas un citu valstu kopijas bija tik nevainojamas, ka pilnībā sakrita ne tikai zīmējumi, bet arī drukāšanas, papīra, zobiņu, utt. veidi. Furnjē ražojumi bija augstas kvalitātes, un tos bija ārkārtīgi grūti atšķirt no oriģināliem.

 

Komentāri: 0

Lēdija Makleoda

2014-12-13 12:23:30
Birkas: pastmarkas, vēsture, noziegumi

Lapa: Sākums


"Lēdija Makleoda" (angl. Lady McLeod) — privātā vietējā pasta un tvaikoņa nosaukums. Kuģis pārvadāja regulāros reisus starp Port-of Spain un San-Fernando Trinidādes salā (mūslaikos - Trinidādes un Tobago) laika posmā no 1845. gada beigām līdz 1854. gadam. Tajā pat periodā funkcionēja privātais vietējais pasts, kuru organizēja tvaikoņa īpašnieks, lai apmaksātu pārsūtāmos pasta sūtījumus no 1847. gada apriļa. Par apmaksas līdzekli kalpoja pastmarka, pazīstama ar filatēlisko nosaukumu "Lēdija Makleoda".

Komentāri: 0

Spekulatīvās tirāžas

2014-01-04 12:57:23
Birkas: pastmarkas, noziegumi

Lapa: Sākums


20 gadsimta otrajā pusē, līdz ar salīdzinoši nedārgās un pieejamās ofseta tipogrāfijas parādīšanos, virknē valstu sāka aizdomāties par iespējamo komerciālo izdevīgumu no "skaistu", kolekcionāriem domātu, pastmarku izdošanas. Un, kā izrādījās, ar to var nopelnīt nesliktu naudu... Viena no pirmajām valstīm, kura mēģināja nopelnīt ar marku izdošanu, bija Apvienotie Arābu Emirāti (AAE). AAE - septiņu emirātu vai štatu koneference, kura apvienojās 1971. gada 2. decembrī. Visi emirāti ir monarhijas. Pats lielākais emirāts - Abu Dabi, ir valsts galvaspilsēta. Citi emirāti atbilstoš to teritoriju izmērem: Dubaja, Šardža, Ras Al Haima, FudžeiraUm Al Kuveina un Adžmana. Komentāri: 0

Krimā noticis mēģinājums slepus ievest 3,5 tūkstošus senlaiku markas

2013-08-21 11:39:28
Birkas: noziegumi

Lapa: Sākums


Ukrainas drošības dienasta darbinieki izjauca bijušā Simferepoles iedzīvotāja (tagad KF pilsoņa) plānus nelikumīgi izvest no Krievijas uz Ukrainu 19 gs. beigu - 20 gs. sākuma marku kolekciju. Simferopolē, pārdodot markas filatēlistiem, kontrabandists bija plānojis saņemt labu samaksu.

Vasarā daudzi Krievijas iedzīvotāji internetā pasūta "Krimas gājienu", vēlēdamies izbaudīt šī ukrainas reģiona skaistos dabas skatus. Savukārt maskavietis, kurš tika aizturēts stacijas "Казачья Лопань" muitas punktā,  sekoja pavisam citiem mērķiem, dodamies turp.

Komentāri: 2