Marku bezmaksas novērtēšana

 1. Iegaumējiet uzreiz: saburzītas, ieplēstas, noberztas, bez kāda zobiņa, markas ar robiem – šādas markas neko nemaksā. Nevienu centu / santīmu / kapeiku, NEKO. Nesteidzieties publicēt savu marku ieskanētos / nofotografētos attēlus, paskatieties vai nav jau kaut kur līdzīgas kolekcijas, kuras ir saņēmušas atzīmi.
 2. Marku novērtēšana maksā naudu, tapēc uz ierindas jautājumiem jums diez vai kāds atbildēs. Pamēģiniet tikt skaidrībā ar katalogu palīdzibu. Mūsu forumā ir izliktas saites uz dažiem katalogiem.
 3.  Ja jums ir palikušas problēmas ar identifikāciju, tad uztaisiet jūsu markai labu skanējumu (noskanējiet marku). Skaidri izklāstiet savu jautājumu, un pie foruma pavediena "pakalpojumi" pievienojiet ieskanētās markas attēlu. Ja rodas grūtības ar attēla pievienošanu, tad droši varat to atsūtīt mums (info@filatelija.lv) ar tekstu un savām koordinātēm, un mēs to pievienosiem paši.

Izlasot šo rakstu Jums vajadzētu būt aptuvenai sapratnei par to, kādas īsti markas atrodas Jūsu krājumā.

Pirmkārt:

Paceliet acis un uzmanīgi izlasiet noteikumus! It īpaši pirmo punktu. Ja markas nav ideālā stāvoklī – tālāk varat nelasīt, visticamāk, ka tā neko nemaksā. Tāda ir kolekcionēšanas īpatnība. Neliels izņēmums – uzraksts uz markas "земская почта", "уезд".

Tālāk:

Ja Jūsu markas ir ļoti skaistas, vai veltītas 100-gadu jubilejai, tas nenozīmē, ka tās kaut ko maksā. 90% šādu marku ir miljonu tirāžas, tādējādi, tās nevienu neinteresēs…

Tagad konkrētāk:

Zemāk norādītās cenas ir cenas Krievijā un amerikāņu centos. Cenas ir ļoti nosacītas, bet cenu kārtību uz savām markām saprotiet pareizi.

Mūsdienu markas (21. Gadsimts) – dzēstas markas – 1 cents gabalā, dzēstas pilnas sērijas – minimums no 2 centiem par marku. Tīra marka – skatīt cenu uz markas. Bet šī cena ir markas dzimtenē, aiz robežām tā parasti ir kā minimums 2 reizes lētāka. Ja skatīsim katalogu – 10 – 50 % no kataloga cenas.

Padomju markas.

 

Markas līdz 1950. gadam: vispār, gandrīz visām markām ir sava cena, un parasti tās ir populāras kolekcionāru vidū. Pat dzēstas. Pārdot nav grūti.

1950 – 1965 gadu markas arī Jums ienesīs kādu naudiņu, bet ir jāskatās katalogos.

Markas pēc 1965 gada interesēs kolekcionārus ar veseliem gadu komplektiem lielu tirāžu un lētuma izskatā. Tīra marka maksās no 3 – 15 centiem, dzēsta – 1 centu. Šis periods tiek vērtēts ar 50% cenu tādiem no krievijas katalogiem kā Стандарт-коллекция vai Соловьева. Pārdot ir ļoti grūti.

20. gs. sociālistiskās valstis (Kuba, VDR, Čehoslovākija, Bulgārija, utt) – pamatā tās ir dzēstās sērijas.

 • pilnas dzēstās sērijas – 3-5 centi gabalā. Pārdot ir iespējams, bet sarežģīti;
 • tīras dažādas markas no 3 – 15 centiem par marku, pārdot pagrūti;
 • tīras tematiskās sērijas no 10 centiem uz augšu. Pārdot nav pārāk grūti.

Pārējās 20 gadsimta valstis

 • dažādas dzēstas markas – 1 cents gabalā. Pārdot iespējams, bet grūti;
 • dzēstas pilnas sērijas – minimums no 2 centiem par marku, 10-15% no kataloga cenas. Tematiskās sērijas pārdot nav grūti.
 • tīras sērijas – no 15 centiem, 10 – 50% no vērtības katalogā. Tematiskās sērijas pārdot nav grūti.

Lūdzu vēlreiz pievērst uzmanību tam, ka šī ir ļoti nosacīta novērtēšana. Markas var arī maksāt dārgāk, bet, pastāv arī varbūtība tās nepārdot pat zem šeit uzrādītajām cenām. Pat ja Jūs mēģināsiet pārdot markas vēl lētāk, rindas pie jums neveidosies. 50-60% markas vienkārši nevienam nav vajadzīgas pat par velti. Dažādas markas pat ir pieņemts pārdot uz svara. Pārdot markas varat mēģināt arī mūsu forumā, tikai, paziņojiet mums par pārdošanas faktu, lai varam izdzēst jau nevajadzīgo tēmu. Protams, ka ir arī iespējamība aiznest markas uz filatēlistu saietiem (noderīgi). Vēlreiz: plēstas, saburzītas un netīras markas nevienu neinteresē!

Gribat uzzināt precīzākas cenas – meklējiet cenas katalogos. Ja vēl pēc šī būs kādas šaubas – noskanējiet markas un ievietojiet mūsu forumā.

 

Zemāk ir parādīti marku paraugi, kuri sava stāvokļa dēļ neko nemaksā, absolūta nulle jebkurā valūtā, un, faktiski, krāms filatēlista acīs.

Krāmi!!!

 

Pēckara padomju un ārzemju markas, visas mūsdienu markas, tām ir jābūt stāvoklī “pat muša nav sēdējusi virsū”. Tiešā vārda nozīmē, savādāk marka automātiski tiek kategorijā “krāmi”, bez tirgošanās, ierunām un izņēmumiem!

Te arī vēl norādes uz iepriekš publicētajiem rakstiem - "Kolekciju novērtēšana", "Kā pārdot marku kolekciju".

Avots

8 atbildes iekš“Marku bezmaksas novērtēšana”

 1. markomans
  janvāris 11, 2014 @ 9:45 am #

  Noteikumi kaut kur redzēti un ļoti pazīstami, bet tas tur zinātgribētājiem netraucē likt noteikšanai markas ar augstāk aprakstītajiem defektiem, jo daudzi cer atrast pērles mēslu kaudzē, tikai to pērļu kā nav tā nav. 🙂

 2. janvāris 11, 2014 @ 10:42 am #

  Jap, šeit uz kontaktiem arī nāk ļoti daudz vēstules ar lūgumiem palīdzēt noteikt marku / kolekciju vērtību. Varbūt šis raksts arī ieviesīs kādu skaidrību marku vērtību noteikšanā...

 3. Margarita
  jūnijs 6, 2016 @ 10:35 pm #

  Nevar marku nosaukt par veciem kramiem .nav jau nozimes,ka marka ir veca un kada musa uz vinas sedejusi.Ir svarigi ,ka vina ir lidz sim laikam ir saglabata.

  • jūnijs 7, 2016 @ 9:58 pm #

   Arī taisnība. Tikai šīs markas ir krāmi filatēlistu acīs, tām nav nekādas vērtības. Ja nu tomēr ir kāda vēlme tās saglabāt, tad varam kaut vai palūkoties šajos rakstiņos, varbut atrodas kas noderīgs 😉

 4. septembris 17, 2016 @ 12:39 pm #

  Man mantojumā lērums ar pastmarkām, pārsvarā padomju un arī kubas, pārdodu nevis nevis skaitā, bet svarā ( ap 1 kg)

 5. kristine
  marts 7, 2018 @ 12:09 pm #

  kādā stāvokli jabūt pastmarkai kura ir latvijā vis dārgākā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

(Required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Saits griežas uz WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com