Fransuā Furnjē

2020-02-26 16:19:20
Birkas: noziegumi, tulkojums, viltojumi

Lapa: Sākums


Viens no slavenākajiem marku falsifikatoriem, bija Fransuā Furnjē. 1899. gadā viņš Ženēvā nodibināja nelielu marku tirdzniecības uzņēmumu. Tomēr, bizness nesniedza vērā ņemamus ienākumus, un Furnjē kļuva par uzņēmuma Mercier kompanjonu. Uzņēmums uz pasūtījuma izgatavoja drukātas kopijas no jebkura iespiesta oriģināla, un kopš 1903. gada Furnjē kļuva par šī uzņēmuma īpašnieku un sāk ražot veco Vācijas un veco Itālijas valstu, kā arī angļu un vācu koloniju retu marku kopijas, Austrijas, Šveices, Ķīnas un citu valstu kopijas bija tik nevainojamas, ka pilnībā sakrita ne tikai zīmējumi, bet arī drukāšanas, papīra, zobiņu, utt. veidi. Furnjē ražojumi bija augstas kvalitātes, un tos bija ārkārtīgi grūti atšķirt no oriģināliem.

 

Komentāri: 0

Libau

2016-05-16 00:05:09
Birkas: Latvija, Raimonds Zalcmanis, viltojumi

Lapa: Lasītāju Materiāli


Klāt jau sestais apkopojums no Raimonda Zalcmaņa. Milzīgs paldies par materiāliem, Raimond!

1919. gada 2. janvārī Liepājā, kas tolaik atradās vācu varas iestāžu kontrolē, uz septiņu dažādu nominālu Vācijas pastmarkām tika veikts rokas virsspiedums ar uzrakstu „LIBAU”. Šīs pastmarkas bija apgrozībā līdz 11. janvārim, arī laikā, kad Liepājā atradās Latvijas Pagaidu valdība (kopš 6. janvāra), bet reālā vara pilsētā tobrīd bija ģenerāļa fon der Golca un viņam pakļauto militāro formējumu pārziņā.

Komentāri: 0

Ģenerāļa Denikina marku viltojumi

2012-11-06 10:32:41
Birkas: noziegumi, viltojumi, tulkojums

Lapa: Sākums


Šī izlaiduma viltojumi praktiski nemaz nav aprakstīti. Doktors Serjoza raksta par kapeiku nomināliem, bet itin nemaz nepiemin rubļu markas. Visi šī izlaiduma viltojumi ir ļoti reti. Kurš un kad ir izgatavojis šīs markas, saprotams, nav zināms, kaut gan var pieļaut, ka šīs markas ir parādījušās 1919 gadā, lai apmierinātu eiropas kolekcionāru pieprasījumus. Sāls ir tur, ka tajā laikā bija pieņemts krāt visas pasaules markas (kopā tikai dažus tūkstošus marku!) un pieprasījums pēc Pilsoņu Kara markām Krievijā bija pietiekami augsts, jo uz Eiropu tās tika piegādātas ar lielām grūtībām. Ar to arī tiek izskaidrojams šī perioda marku lielais viltojumu skaits.

Komentāri: 0