Ģenerāļa Denikina marku viltojumi

2012-11-06 10:32:41
Birkas: noziegumi, viltojumi, tulkojums

Lapa: Sākums


Šī izlaiduma viltojumi praktiski nemaz nav aprakstīti. Doktors Serjoza raksta par kapeiku nomināliem, bet itin nemaz nepiemin rubļu markas. Visi šī izlaiduma viltojumi ir ļoti reti. Kurš un kad ir izgatavojis šīs markas, saprotams, nav zināms, kaut gan var pieļaut, ka šīs markas ir parādījušās 1919 gadā, lai apmierinātu eiropas kolekcionāru pieprasījumus. Sāls ir tur, ka tajā laikā bija pieņemts krāt visas pasaules markas (kopā tikai dažus tūkstošus marku!) un pieprasījums pēc Pilsoņu Kara markām Krievijā bija pietiekami augsts, jo uz Eiropu tās tika piegādātas ar lielām grūtībām. Ar to arī tiek izskaidrojams šī perioda marku lielais viltojumu skaits.


Bils Vāgners izteica pieņēmumu, ka viltojumiem tika izmantotas īsto marku retušētas fotogrāfijas. Un viņam bija taisnība. Ar mazu detaļu izņēmumiem, un ar mazāk skaidru zīmogu, kuri nevar tikt izmantoti viltojumu apstiprināšanai, jo var tik izskaidrota ar klišejas izdilumu,  viltojuma zīmējums diezgan precīzi attēlo īstās markas zīmējumu. Pirmā un galvenā viltoto marku atšķirība no īstās markas ir tāda, ka tās ir drukātas uz papīra, kurā ir iekausēti krāsaini pavedieni. Izņemot viltotās markas ar vienu centru, ir atrasta arī rubļu marka ar diviem centriem, kura ir drukāta uz tāda pat papīra, bet atšķirās kā ar zīmējumu, tā arī ar līmi. Tādā viedā, varam runāt par diviem viltojuma izlaidumiem.

Pirmais viltojumu izlaidums

Papildu viltojumu iezīme ir līme. Uz viltotajām markām tā ir gaiši brūna, nepārprotami, uzziesta ar otu, tāpēc ir ļoti labi redzamas specifiskās līnijas. Īstās markas ir nedaudz mazākas par viltojumiem, kas ir redzams tabulā (izmēri ir doti mm). Atšķirība ir nenozīmīga, un protams, ka ar neapbruņotu aci tā nav redzama.

  1 руб. 2 руб. 3 руб. 5 руб. 7 руб. 10 руб.
Īstā 21.8 x 25.8 21.8 x 25.9 21.8 x 25.9 21.8 x 25.9 21.7 x 25.9 21.8 x 25.9
Viltojums 22 x 26 22.1 x 26.2 22 x 25.9 22.1 x 26.2 22.1 x 26.1 22.1 x 26.1

Ir arī individuālās atšķirības starp īstajām markām un viltotajām.

1 rublis

1 rublis Īstā marka. Atstarpes starp horizontālajām līnijām ir vienādas, bet pašas līnijas neiziet aiz rāmja robežām. 1 rublis - viltojums Viltojums. Atstarpes starp horizontālajām līnijām ir dažādas, bet pašas līnijas iziet aiz rāmja robežām.

2 rubļi

2 rubļi 2 rubļi Īstā marka. Horizontālās līnijas ir paralēlas, punkti pēc «РУБ» ir trekni. 2 rubļi - viltojums 2 eubļi - viltojums Viltojums. Viļņotas līnijas pa labi no burta «Б», punkti pēc «РУБ» ir maziņi.

3 rubļi

3 rubļi oriģināls Oriģinālā marka. Zem «У» burta ir īsa strīpiņa. 3 rubļi viltojums Viltojums. Zem «У» burta ir noapaļojums.

5 rubļi

5 rbļ oriģināls 5 rbļ. oriģināls 5 rbļ. oriģināls Oriģinālā marka. Atstarpes starp horizontālajām līnijām ir vienādas, bet pašas līnijas neiziet ārpus rāmja robežām. Burtam «У» lejā ir strīpiņa, bet burtam «Б» strīpiņas augšā veido taisnu lenķi. 5 rbļ viltojums 5 rbļ. viltojums 5 rbļ. viltojums Viltojums. Atstarpes starp horizontālajām līnijām ir dažādas, bet pašas līnijas iziet ārpus rāmja robežām. Burtam «У» lejā ir tumšs trijstūris, bet burtam «Б» strīpiņas augšā veido platu lenķi.

7 rubļi

7 rbļ.Oriģināls Oriģinālā marka. Īsa strīpiņa zem burta «У». 7 rbļ. Viltojums Viltojums. Nav strīpiņas zem burta «У».

10 rubļi

10 rbļ.Oriģināls 10 rbļ. Oriģināls 10 rbļ. Oriģināls Oriģinālā marka. Atstarpes starp horizontālajām līnijām ir vienādas. Skaitlis «0» ir ovāls, un tam ir diezgan asas malas augšā un apakšā. 10 rbļ. Viltojums 10 rbļ. Viltojums 10 rbļ. Viltojums Viltojums. Atstarpes starp horizontālajām līnijām ir dažādas, bet pašas līnijas iziet ārpus rāmja robežām. Skaitlis «0» ir ovāls un tam ir diezgan neskaidras skaitļa augšas un apakšas.

Viltojumi ar diviem centriem

1 rublis (2 centri) 1 rbl. 2 centri Oriģinālā marka. Atstarpes starp horizontālajām līnijām ir vienādas, bet pašas līnijas neiziet ārpus rāmja robežām. Пробелы между горизонтальными линиями одинаковые, а сами линии не выходят за пределы рамки. На завитке нет планки. 1 rbl. 2 centri. Viltojums Viltojums. Atstarpes starp horizontālajām līnijām ir dažādas, bet pašas līnijas iziet ārpus rāmja robežām. На завитке есть планка.

Semjona Šeinberga produkcija (eBay - russphil)

Beidzot Semjons Šeinbergs ir ticis arī līdz ģenerāļa Denikina izlaidumam. Sāka viņš ar mazumiņu - ar "paraugiem", protams, neko nezinot par to, ka nekādu ģenerāļa Denikina izlaiduma paraugu dabā neeksistē. Bet, mazums kas dabā neeksistē. Piemēram, laimes lauks muļķu zemē. Šeinbergs savus "šedevrus" nodeva par 39 dolāriem un 99 centiem par vienu "šedevru", bet es nedomāju, ka viņš tos nodeva lētāk. Žēl to nelaimīgo, kas TO ir iegādājies. Neskatoties uz to, ka šie nav rubļu nomināli, es kopainai nolēmu pievienot Šeinberga "paraugus". Šeinberga viltojumi Nākamais firmas izstrādājums - perforēts divrubļu pāris ar perforācijas izlaišanu starp markām. Acīmredzot, Šeinbergs vienkārši nezināja, ka šī nomināla markas nebija perforētas. Lai gan, mums ir iespēja ieraudzīt arī pārējos nominālus, jo šie tomēr ir priekšā. Divrubļu pāris aizgāja par 9 dolāriem un 99 centiem, tā kā tehnoloģija ir apgūta. Ieslēdz perforatoru un spēj tik raust piķi. Un, visbeidzot, marka, kuru es ļoti gribēju iegūt, bet nopirkt nespēju, jo Semjons mani nobloķēja: seinberga viltojumi Seinberga viltojumi Pievērsiet uzmanību burtam «У». Marka acīmredzami ir viltota, tikai nav skaidrs, kurš izgatavoja otro centru. Ja tas būtu izdarīts sākumā, tad tas ir interesanti. Bet, ja tas ir Semjona Šeinberga veikums, tad ir skaidrs, ka otrs centrs ir datora viltojums. Es uzrakstīju Šeinbergam, ka marka ir viltota, bet, mana muļķība vainagojās ar pilnīgi pārsteidzošu atbildi:

Hello, Igor, If you “expertize” stamps nott seing them you are not a serious collector. This stamp signed by Mr. Micul’ski if you know who is that and I guarantee the genuinity of the stamp and the surcharge. You can buy it on the auction price+$2.00 insured s/h. Payment by personal check or m/o. Regards.Simon.

Tulkojumā tas skan šādi:

Sveiki, Igor! Ja Jūs variet paveikt markas «ekspertīzi», to neredzot, tad Jūs neesiet nopietns kolekcionārs. Šo marka ir parakstījis misters Mikuļskis, ja Jūs ziniet, kas viņš tāds ir, un es garantēju markas un zīmoga autentiskumu. Jūs variet to iegādāties par izsoles cenu + 2 dolāri par sūtījuma apdrošināšanu.Samaksa ar personīgo vai ar naudas čeku. Ar cieņu, Semjons.

Mikuļska paraksts mani pilnībā samulsināja. Protams, es biju dzirdējis, bet nekad nebiju redzējis vilktotus Mikuļska parakstus. Un šeit es pieļāvu liktenīgo kļūdu. Tā vietā, lai krisu un godīgi atzītu savu nekompetenci, es uzrakstīju Semjonam, ka kaut ko šajās lietās tomēŗ saprotu, par cik, nesen biju nopublicējis rakstu par Deņikina viltojumiem Rossikā. Visticamāķ, ka tieši pēc šī paziņojuma, viņš arī mani nobloķēja, jo marku es nesaņēmu... Lūk tāda, bēdīga, ziņa.

Viltoto marku viltotā dzēšana

Būtu labi, ja Millerovo zīmogs izrādītos īsts. Tad varētu teikt, ka viltojumi tika izgatavoti pasta apmānīšanai. Bet, zīmogs, ar kuru tika dzēstas viltotās markas, precīzi (pat līdz datumam) sakrita ar zīmogu, kas ir attēlots doktora Serjozas katalogā, un tas ir diezgan aizdomīgi. Protams, ir sīkas atšķirības, bet ir jāņem vērā, ka kataloga zīmogs - tā nav fotogrāfija, tas ir zīmējums.

Literatūra

Dr. R. Ceresa, The Postage Stamps of Russia , 1917 – 1923. Volume 3, The Armies. Parts 6-12, South Russia and Russian Refugee Post Issues. Zīm. CXVI Autors: I. F. Majakovskis, ASV. 2007 gads.

Avots
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.