Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku Īriss

2013-03-05 10:21:50
Birkas: pastmarkas, latvijas pasts, ziedi

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Gaidot pavasari, Latvijas Pasts izdevis jaunu pastmarku iedzīvotāju iecienītajā sērijā Ziedi, attēlojot tajā īrisu. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana notiks piektdien, 8.martā, pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst.7.30 līdz 19. Pastmarkas Īriss dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere.

 


Īrisus kā kultūraugus kultivē jau aptuveni divus tūkstošus gadu, un zieda izcelšanās vieta ir Vidusjūras apgabals. Savvaļā ir zināmas ap 250 īrisu sugu, kas sastopamas Āzijā, Eiropā, Ziemeļamerikā un Ziemeļāfrikā. Īrisus ieteicams stādīt saulainā vietā, tādēļ tos mēdz dēvēt arī par saules bērniem. Īrisi ir ļoti dažādi savā krāsu bagātībā, un tulkojumā no sengrieķu valodas vārds iris nozīmē varavīksne.

Īriss ir jau ceturtā pastmarka sērijā Ziedi, kas tiek izdota kopš 2010.gada: pirmā pastmarka šajā sērijā bija Peonija, otrā - Roze, bet trešā - Lilija.

Jaunajā pastmarkā un pirmās dienas aploksnē attēloti violeti īrisa ziedi. Pastmarkas Īriss tirāža ir 500 000 eksemplāru, un tās nominālvērtība - 0,35 Ls un 0,50 eiro, kas atbilst vienkāršas vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā.

© pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.