Pirmaj"/>

Kas jāievēro, lai izveidotu kvalitatīvu aploksni

2010-12-21 19:30:56
Birkas: aploksnes

Lapa: Sākums


Pirmajā rakstā par aplokšņu kolekcionēšanu pieskārāmies vispārīgām tēmām – kas tas ir, ko tas ziemā ēd u.t.t. Šoreiz gribētu vērst uzmanību uz aplokšņu kvalitāti jeb kādas aploksnes mēs saņemam un kādas nosūtam, jo bieži vien būs tā, ka saņem līdzīgas kvalitātes aploksni, kādu pats esi nosūtījis. No personīgās pieredzes esmu guvis vairākas atziņas, ar kurām labprāt gribētu padalīties:
  1. Vai tu pats priecātos par tādu aploksni? Tas ir pirmais jautājums, kurš jāuzdod sev, kad veido jebkādu aploksni, kuru grasies nosūtīt.
  2. Ja ir iespējams, noskaidro, kāda izmēra aploksni saņēmējs vēlētos saņemt, vai adresi labāk rakstīt ar roku vai drukātā veidā, kāda veida, tēmas markas būtu jālīmē uz aploksnes. Šī ir labā prakse, ja noskaidro, kāda veida aploksni saņēmējs vēlētos saņemt, lai tā būtu vērtīgs papildinājums viņa kolekcijai.
  3. Mēģini izvairīties no netradicionāla izmēra aploksnēm. Atšķirībā no markām aploksnes ir grūtāk uzglabāt dēļ lieliem izmēriem un netradicionālie izmēri šo pasākumu sarežģī vēl vairāk.
  4. Izvairies no dažādu līmlenšu lietošanas (caurspīdīgais skočs vai tam līdzīgas līmlentes). Ja vēlies kaut ko pielīmēt vai vienkārši būt drošs, ka viss ir kārtīgi pielipis, labāk lieto parasto papīra līmi. Tas ir svarīgi no ilgtermiņa perspektīvas, jo dažāda veida līmlentes aploksnei nenāks par labu, ja tās tiks uzglabātas daudzus gadus.
  5. Nekad nesūti tukšu aploksni! Vienmēr aploksnē ieliec vismaz vienu vai divas salocītas papīra lapas. Vēlams, lai tās būtu maksimāli tuvu aploksnes izmēram, lai nenolocītos aploksnes malas sūtīšanas procesā. Tukšas aploksnes bieži vien nonāk pie saņēmēja ļoti sliktā stāvoklī.
  6. Ja tas ir iespējams, palūdz, lai pastmarkas tiktu dzēstas ļoti rūpīgi un precīzi – lai zīmogs būtu precīzs un ar skaidri salasāmām detaļām. No pieredzes varu teikt, ka pasta darbinieces pret šādiem lūgumiem izturas dažādi, pārsvarā gan viņas ir atvērtas uz šādiem lūgumiem. Kā arī, iemetot aploksni pasta kastītē, tās nonāk visbiežāk centrālajā pasta ēkā un tiek dzēstas ar LV-1000 zīmogu, kas daudzos gadījumos ir ļoti kvalitatīvs.
Šie ir pirmie soļi, kurus es pats mēģinu ievērot. Protams, šie nav akmenī cirsti noteikumi, kas visiem jāievēro, tomēr ar laiku esmu manījis, ka, ievērojot šos soļus, aplokšņu kvalitāte uzlabojas un saņēmēji vairāk novērtē saņemto aploksni. © Atis Verdenhofs

Komentāri

#1 viesis

2010-12-21 21:57:03 : Tā turpināt, interesanti palasīt dažādas tēmas!


Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.