Jauna pastmarka sērijā Izcilie latviešu mākslinieki – veltīta Jānim Tīdemanim

Jāņa Tīdemaņa pastmarku bloksLatvijas Pasts izdod otro pastmarku bloku sērijā Izcilie latviešu mākslinieki – jaunais izdevums veltīts Jānim Ferdinandam Tīdemanim, un tajā izmantoti mākslinieka darbu motīvi gan no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, gan privātas kolekcijas. Pastmarku bloka pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2017.gada 26.maijā Mūkusalas Mākslas salonā Rīgā, Mūkusalas ielā 42, no plkst.10 līdz 18. Turpat plkst.11 plānots arī pastmarku prezentācijas pasākums ar mākslinieces Lilijas Dineres, Latvijas Pasta, Mūkusalas Mākslas salona, Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas Filatēlistu savienības pārstāvju līdzdalību. 

Tuvojoties mākslinieka 120.jubilejai, kas tiks atzīmēta 1.oktobrī, Latvijas Pasts sērijā Izcilie latviešu mākslinieki izdod J.Tīdemanim veltītu divu pastmarku bloku 30 000 eksemplāru tirāžā un īpašu aploksni 1500 eksemplāros. Katras pastmarkas nominālvērtība ir € 0,50, un tā atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā.

Mākslinieces L.Dineres veidoto filatēlijas izdevumu vizuālajā noformējumā izmantota J.Tīdemaņa gleznas Maskas (1934) reprodukcija no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, kā arī darbu Pilsēta (20.gs. 50.gadi), Zaļā osta (ap 1950), Cirkus klauns (20.gs. 50.gadi), Pastaiga ostmalā (1937) un Bakhanālija (20.gs. 30.gadi) reprodukcijas no Zuzānu kolekcijas.


Pastmarku bloks - Jānim Tīdemanim 120

Ventspilī dzimušais J.Tīdemanis bija aizrautīga un dēku stāstiem apvīta personība; novatoriska, savrupa ceļa gājējs Latvijas mākslā. Māksliniecisko izglītību ieguvis Beļģijā,  Antverpenes Karaliskajā mākslas akadēmijā un Antverpenes Augstākajā mākslas institūtā. 20.gs. 20.gadu beigās J.Tīdemanis saviļņo Latvijas mākslas vidi, pārsteidzot ar gleznu tematiku un īpatnēji ekspresīvo, beļģu mākslas iespaidiem bagātināto glezniecisko rokrakstu. Gleznojis portretus, klusās dabas, aktus, ainavas, žanra un figurālas kompozīcijas. Viens no pirmajiem Latvijas mākslā pievērsies urbanizētas lielpilsētas un sporta tematikai. 1944.gadā emigrējis uz Vāciju, vēlāk Šveici, bet 1948.gadā – uz Kanādu.


Aploksne Jānim Tīdemanim

Pirmais pastmarku bloks sērijā Latviešu izcilie mākslinieki tika izdots 2016.gadā par godu Jaņa Rozentāla 150.jubilejai.

© pasts.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

(Required)

Saits griežas uz WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com