Latvijas Pasts izdod pastmarku bloku veltītu Jaņa Rozentāla 150.jubilejas gadam

2016-03-16 16:53:44
Birkas: aploksnes, latvijas pasts, zīmogošana

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


2016.gada 18.martā Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā, Saldū, Striķu ielā 22 no plkst. 9.00 līdz 17.00 notiks pirmās dienas zīmogošana pastmarku blokam “Janim Rozentālam – 150”. Savukārt plkst. 12.00 notiks Janim Rozentālam veltītā pastmarku bloka prezentācijas pasākums ar Latvijas Pasta, Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja un Saldus novada domespārstāvjiem. 

 


Atzīmējot Jaņa Rozentāla 150.jubileju, Latvijas Pasts izdod pastmarku bloku ar divām jaunām pastmarkām. Katras pastmarkas nomināls ir 0,50 € un bloka tirāža – 30 000 eksemplāru. Kopā ar pastmarku izdota arī pirmās dienas aploksne 1 500 eksemplāru tirāžā. Jauno pastmarku un aploksnes dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere. Pastmarkas drukātas tipogrāfijā Baltic Banknote (Latvija).

No plkst. 9.00 līdz 17.00 Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā notiks jaunā pastmarku bloka pirmās dienas zīmogošana. Savukārt plkst. 12.00 notiks svinīgs pastmarku bloka Janim Rozentālam – 150 prezentācijas pasākums. Pasākumā piedalīsies Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs, pastmarku dizaina autore māksliniece Lilija Dinere, Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja direktore Agrita Ozoliņa un Saldus novada domes pārstāvis. Pēc svinīgā pasākuma viesi tiek aicināti apskatīt Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja ekspozīciju. Pastmarku bloka un aploksnes vizuālajā noformējumā izmantotas reprodukcijas no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumā esošajiem J. Rozentāla mākslas darbiem: „Kārdināšana” (ap 1901), „Kārdināšana” (1913), skatuves priekškara mets Aspazijas lugas „Vaidelote” iestudējumam (ap 1909), „Saules meitas” (ap 1912). Izmantoti materiāli no Latvijas Mākslas akadēmijas Informācijas centra krājuma. Latvijā 2016.gads ir pasludināts par Jaņa Rozentāla gadu. Šī gada garumā ar plašu un daudzveidīgu programmu tiek svinēta Jaņa Rozentāla 150.gadadiena visā Latvijā. J.Rozentāls ir viens no nacionālās glezniecības skolas pamatlicējiem un Baltijas mākslas modernizētājiem, kas 19. un 20.gadsimtu mijā latviešu profesionālo mākslu pietuvināja Eiropas līmenim. Mākslinieka jubileja iekļauta arī UNESCO svinamo dienu kalendārā. © pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.