Zīmogošana par godu Moricsalas dabas rezervāta 100. jubilejai

2012-06-03 19:34:41
Birkas: aploksnes, latvijas pasts, zīmogošana

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Latvijas Pasts organizē speciālo zīmogošanu, atzīmējot Moricsalas dabas rezervāta 100.jubileju

2012.gada 6.jūnijā, tieši Moricsalas dabas rezervāta dibināšanas dienā, Latvijas Pasts organizē speciālo zīmogošanu aploksnei, kas izdota, atzīmējot rezervāta pastāvēšanas 100.jubileju. Zīmogošana notiks Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas(VARAM) foajē Peldu ielā 25, Rīgā, no plkst.10 līdz 18. Aploksnes prezentācijas pasākums ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža, satiksmes ministra biroja vadītāja Aivja Freidenfelda un Latvijas Pasta vadības pārstāvju līdzdalību paredzēts plkst.11. Par godu Latvijas pirmās īpaši aizsargājamās dabas teritorijas - Moricsalas dabas rezervāta - simtajai jubilejai Latvijas Pasts izdevis speciālo aploksni un zīmogu. Aploksnes un zīmoga dizainu veidojis mākslinieks Ģirts Grīva, un uz tiem redzama retās un izzūdošās Bērzu briežvaboļu (Ceruchus chrysomelinus) sugas pārstāve - šī suga ierakstīta īpaši aizsargājamo dzīvnieku sarakstā, un viena no to nedaudzajām atrašanās vietām Latvijā ir tieši Moricsalas rezervāts. Aploksnes fotogrāfijas autors ir bioloģijas zinātņu doktors, Daugavpils Universitātes profesors, rektors Arvīds Barševskis. Aploksnes sauklis ir Vēro, iepazīsti, saudzē!, un to tirāža sasniedz 1000 eksemplāru.
Zīmogs ar bērzu briežvaboli Moricsalas dabas rezervāta jubilejas dienā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Dabas aizsardzības pārvalde organizē dažādus pasākumus. VARAM apmeklētājiem būs iespēja aplūkot Latvijas Pasta izdoto dabas tematikas pastmarku ekspozīciju, izstādi Moricsalai-100, bērnu zīmējumu akcijas Vēro, iepazīsti, uzzīmē! Darbus un piedalīties dažādu tematiku dabas izziņas darbnīcās. Speciālā aploksne ar bērzu briežvaboli Moricsalas dabas rezervāta ir vecākā aizsargājamā dabas teritorija Latvijā, kas dibināta 1912.gadā. Moricsalu raksturo ļoti vecs mežs, kurā augošie koki sasniedz pat 500 gadu vecumu. Rezervāta dabiskais mežs un atmirusī koksne dod mājvietu retām ķērpju, sūnu un kukaiņu sugām. Moricsala ir Latvijas vaboļu paradīze un arī vienīgā zivjērgļu kolonijas vieta Latvijā. Rezervātā konstatētas 222 tauriņu sugas, no kurām dažas nav sastopamas nekur citur Latvijā un pat visā Baltijā. Savu nosaukumu sala ieguvusi no Saksijas kūrfirsta Augusta dēla, vēlākā Francijas maršala Morica, kurš 1727. gadā ar nelielu karaspēka nodaļu kādu laiku slēpās salā no Krievijas karaspēka.

Komentāri

#1 mikijs

2012-06-07 09:32:16 : Ļoti skaists zīmogs un aploksne. Diemžēl vakarā nebija palikušas sagatavotās aploksnes ar markām, līdz ar to, nebija arī tādas markas, kā attēlā... Meitenes teica, ka esot bijis ļoti liels pieprasījums, aplokšņu bijis daudz, bet ātri izbeigušās, tā kā tām varētu būt lielāka vērtība...
#2 andris_sh

2012-06-14 16:36:28 : 1000 eksemplāru tirāža, ja tā padomā, nekas nav. Ja vēl atnāk daži eksemplāri, kas katrs paņem pa 50 eksemplāriem, tad tā vien ir...:) Bet nu viena aploksne man tika! Citreiz būs jāņem divas, lai vienu var vēlāk pārdot un uzvārīties par santīmiem 10, vai pat 20...:)
#3 mikijs

2012-06-14 17:15:39 : Es parasti cenšos iepirkt vairākas - lai ir kolekcijā - gan jau kādreiz varēs kādam nopārdot ;) Bet nedomāju, ka pieprasījums ir tik liels, ka vag vairāk - vairākas arī 1000 eksemplāros tiražētās var vēl joprojām iegādāties Latvijas Pasta interneta veikalā...


Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.