Ziedu sērijā pieci jaunumi

2015-01-06 13:11:31
Birkas: latvijas pasts, ziedi

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


2015.gada pirmās darba nedēļas noslēgumā klajā nāks piecas jaunas pastmarkas eiro nominālvērtības standarta pastmarku sērijā Ziedi. Katrai no pastmarkām ir atšķirīga nominālvērtība, un tās paredzētas dažādu pasta sūtījumu apmaksai vai nepieciešamajai apmaksas kombinēšanai. Kopējā jauno pastmarku tirāža sasniedz 3,5 miljonus eksemplāru. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana notiks 9.janvārī no plkst.7.30 līdz 19 pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā.

 


Standarta pastmarku sērijā Ziedi izdotas piecas jaunas pastmarkas ar atšķirīgu nominālvērtību: Sniegpulkstenīte – 0,10 €, Dālija – 0,25 €, Lilija – 0,70 € – ir paredzētas kombinēšanai ar citas vērtības pastmarkām, savukārt  Kliņģerīte ar 0,78 € nominālvērtību atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām uz Eiropas Savienības valstīm, bet Puķuzirnis ar 2,13 € nominālvērtību ir paredzēta ierakstītas A klases vēstules nosūtīšanai uz pārējām valstīm ārpus ES.

Jaunās 10 centu un 25 centu nominālvērtības pastmarkas emitētas katra 1 miljona eksemplāru tirāžā, savukārt 70 un 78 centu, kā arī 2,13 € pastmarkas – katra 500 000 eksemplāru tirāžā. Līdz ar pastmarkām izdota arī pirmās dienas aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Pastmarku un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

 

Standarta pastmarku sērija Ziedi tiek izdota kopš 2014.gada, Latvijai iestājoties eirozonā, un līdz ar piecām jaunajām pastmarkām tajā būs jau kopumā 15 dažādas nominālvērtības pastmarku.

© pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.