Veltīta speciāla marka 125 gadadienai kopš pirmā automobiļa izgudrošanas

Vācijā ir veltīta marka pasaulē pirmajam automobilim. Federālā finanšu ministrija izlaida šo, unikālo eksemplāru, par godu svarīgam notikumam - tieši pirms 125 gadiem bija patentēta tāda ierīce kā automobilis.

Trīsriteņu automobilis, kurš ir attēlots uz markas, izskatās diezgan neparasti, un pat nedaudz muļķīgi - ja salīdzinam to ar mūslaiku mašīnām. Markai ir nomināls 55 eirocenti, un tā jau tiek pārdota visās Vācijas pasta nodaļās. Kā likums, šādi vēsturiski priekšmeti, pirmkārt, vienmēr atrod tos, kam tie ir visvairāk vajadzīgi - filatēlistus un pasaules muzeja ekspozīcijas. Ir informācija, ka šī pastmarka drīzumā atnāks arī līdz Krievijas uzņēmumiem, kuri ir šādi vai citādi saistīti ar autobūves nozari.

Ja ieslīgstam vēsturēm, tad tā laika pašā galvenākajā dokumentā - automobiļa dzimšanas apliecībā, ir teikts: "Patentēts Vācu Reihā, 1886. gada 29. janvārī". Tieši šis datums arī ir jāņem kā atskaites punkts - moments, kurš uzsāka ātrāku autonozares progresu, kura sekas nopietni izmainīja pasauli. Patentu № 37 435 par "Automobilis ar gāzes dzinēju", izsniedza Benz & Co kompānijai no Mannheimas. To izsniedza Impērijas Patentu Pārvalde Berlīnē.

Avots

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

(Required)

Saits griežas uz WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com