Valsts karoga standarta un pirmās pastmarkas autoram Ansim Cīrulim veltīts pastmarku bloks

2018-02-19 14:45:07
Birkas: latvijas pasts, Latvija, mākslinieki

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Ansis Cīrulis
Latvijas Pasts izdod trešo pastmarku bloku sērijā Izcilie latviešu mākslinieki, veltot to Latvijas valsts karoga standarta un pirmās pastmarkas autoram Ansim Cīrulim. Divu pastmarku bloka pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2018.gada 23.februārī Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Rīgā, Skārņu iela 10/20, no plkst.11 līdz 17. Turpat plkst.11 plānots arī pastmarku prezentācijas pasākums arLatvijas Pasta, mākslinieces Lilijas Dineres un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja pārstāvju piedalīšanos. 
Atzīmējot mākslinieka 135.jubileju 25.februārī, Latvijas Pasts sērijā Izcilie latviešu mākslinieki izdod A.Cīrulim veltītu divu pastmarku bloku 25 000 eksemplāru tirāžā un īpašu aploksni 1000 eksemplāros. Katras pastmarkas nominālvērtība ir € 0,50, un tā atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā.

Aploksne - Ansis Cīrulis

Mākslinieces L.Dineres veidotā pastmarku bloka un aploksnes vizuālajā noformējumā izmantoti mākslinieka darbu motīvi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja kolekcijām, kā arī Lielās ģildes interjera un Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkas materiāliem. Starp tiem ir fragmenti no gleznas Kāzas (1930) reprodukcijas, vitrāžām Kuģniecība un Celtniecība (1937), kā arī elementi no madarojumiem – auduma apdrukas ar rokas spiedes palīdzību.

Pastmarku bloks - Ansis Cīrulis

A.Cīrulis dzimis Majoros un bijis izcils Latvijas 20.gadsimta mākslinieks – grafiķis, gleznotājs un lietišķās mākslas meistars, kura daiļradei piemīt īpaša stilizācija un izteikta formu ritmika. Mākslinieks ir Latvijas valsts karoga standarta autors (1917). 1918.gadā A.Cīrulis radījis pastmarkas metu pirmajai Latvijas Republikas pastmarkai – Latvijas Pasts šogad plāno izdod šīs pastmarkas reprodukciju. Pastmarku sērijas Latviešu izcilie mākslinieki pirmais pastmarku bloks tika izdots 2016.gadā par godu Jaņa Rozentāla 150.jubilejai, savukārt 2017.gadā pastmarku bloks tika veltīts Jānim Tīdemanim. Visus filatēlijas izdevumus šajā sērijā var apskatīt šeit. © pasts.lv


Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.