Trīs jaunas pašlīmējošas pastmarkas sērijā Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi

2017-01-11 11:41:03
Birkas: aploksnes, latvijas pasts, Latvija

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Aploksne pilsētu un novadu ģērboņi
Latvijas Pasts 2017.gada pirmās trīs pastmarkas izdod sērijā Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi, un tajās attēloti Olaines, Rojas un Mālpils novada ģerboņi. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana notiks 2017.gada 13.janvārī Rīgas 50.pasta nodaļā tirdzniecības centrā Origo, Stacijas laukumā 2, Rīgā, no plkst.8 līdz 19. Jaunās pastmarkas īpašas ar to, ka drukātas uz pašlīmējošas pamatnes, tāpēc pastmarku uzlīmēšanai nav nepieciešams mitrināt līmējamo daļu. 
Līdz ar jaunajām pastmarkām izdota arī pirmās dienas aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Uz aploksnes attēlota Latvijas karte, kā arī Olaines, Rojas un Mālpils novada ģerboņi. Visu jauno filatēlijas izdevumu autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.
Aploksne "Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi"
Olaines novada ģerbonim veltīta pastmarka ar nominālvērtību € 0,50, kas atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Pastmarkas tirāža sasniedz 1 miljonu eksemplāru. Olaines novada ģerbonim ir sudraba un zaļa apmalīte, kas simbolizē Olaines pagasta un pilsētas apvienošanos. Trīs sarkanie asins pilieni simbolizē dzīvību, savukārt dzērveņu mētra ar sudraba lapām un divām sārtām ogām –novada dabas bagātību un lauksaimniecību.
Pastmarkas "Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi"
Uz pastmarkas ar nominālvērtību € 0,57 redzams Rojas novada ģerbonis. Pastmarkas nominālvērtība atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā, un tās tirāža sasniedz 250 000 eksemplāru. Rojas novada ģerboņa centrā attēloti divi laši – zelta un sudraba krāsā, bet ģerboņa zilais lauks simbolizē jūru. Mālpils novada ģerbonis izdots pastmarkā, kuras nominālvērtība ir € 1,39, un tā atbilst ierakstītas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Šo pastmarku tirāža ir 250 000 eksemplāru. Mālpils ģerbonī attēlots etnogrāfisks motīvs no Mālpils novada jostas, kuras motīvi veido senbaltu zīmes – simetriski slīpus krustus. Krusts simbolizē gaismu un uguni, bet slīps zelta krusts apvienojumā ar taisnu – saules kustību gada garumā. Ģerboņa pamatnes sarkanā krāsa simbolizē mālu. © pasts.lv


Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.