Stīva Džobsa piemiņai

2011-12-08 12:23:29
Birkas: eiropa, piemiņas lapa, datori

Lapa: Sākums


Arī filatēlijai nav gājis secen viens no drūmākajiem mirkļiem pasaules IT industrijā. 56 gadu vecumā no vēža nomira informāciju tehnoloģiju giganta "Apple" līdzdibinātājs Stīvs Džobss (1955-2011). Ungārijas pasts (Magyar Posta) ir izdevis filatēlijas jaunumus Stīva Džobsa piemiņai. Numurēta piemiņas lapa ietver sevī perforētu Džobsa fotogrāfiju un tā ir izdota ierobežotā daudzumā. Piemiņas lapa būs pieejama īpašā ietvarā, un tā būs pieejama kā filatēlijas retumu cienītājiem, tā arī cilvēkiem, kas vēlās saglabāt atmiņā ģēnijus. Piemiņas lapa ietver sevī perforētu Stīva Džobsa fotogrāfiju. Pa labi no fotogrāfijas atrodas uzraksts "In memoriam Steve Jobs 1955-2011", savukārt fotogrāfijas apakšā ir uzraksts "EMLEKIV" un "Commemorative Sheet". Numerācija tiek drukāta vertikāli, labajā augšējā stūrī un Magyar Posta logo labajā apakšējā stūrī. Piemiņas lapu var iegādāties tikai kā daļu no piemiņas kartes, kura ir ievietota Hawid stiprinājumos. Piemiņas kartes ārējie un iekšējie sāni ir apzīmēti ar dažādās raksturīgās pozās parādītu Stīvu Džobsu, bet iekšpusē ir Ernē Rubika (Ungāru kubika rubika izgudrotājs) citāts ungāru un angļu valodā.


Stīvs Džobss

5000 kopijas, piemiņas lapas un piemiņas karte, kas ir dizainēti Barnabas Baticz, tika drukātas uz valsts printeriem Allami Nyomda un Con-X spiestuvēm. Perforētais izmērs portretam piemiņas lapā ir 40 x 31,5 mm un ārējais kartes izmērs ir 90 x 70 mm. Piemiņas lapu nevar izmantot, lai samaksātu par pasta izdevumiem.

Drusku vairāk par Džobsu un Apple: 1976.gadā Džobss 21 gada vecumā nodibināja uzņēmumu "Apple Computer" kopā ar savu tolaik 26 gadus veco draugu Stīvu Vozniaku. Kopš tā laika kompānija kļuvusi par vienu no vērtīgākajām pasaulē. Pirmie "Apple" produkti bija "Apple" datori, kam sekoja "Macintosh" datori, kas 1980.gados ieguva lielu popularitāti. 1985.gadā pēc iekšējām nesaskaņām uzņēmumā Džobss pameta "Apple" un nodibināja uzņēmumu "NeXT", kas specializējās darbstaciju izstrādē uzņēmumiem. 1986.gadā viņš nodibināja animācijas filmu studiju "Pixar". Džobsa prombūtnes laikā "Apple" piedzīvoja piedzīvoja lejupslīdi attīstībā, taču 1996.gadā tika panākts izlīgums, un "Apple" par 429 miljoniem dolāru iegādājās "NexT", savukārt Džobss atgriezās uzņēmuma vadībā. Viņš radījis tādus visā pasaulē populārus produktus kā mūzikas atskaņotājus "iPod", viedtelefonus "iPhone" un planšetdatorus "iPad".

ASV prezidents Baraks Obama arī cildināja Džobsu kā vienu no Amerikas "diženākajiem izgudrotājiem". "Viņš pārveidoja mūsu dzīves, pilnīgi izmainīja priekšstatu par veselām nozarēm un paveica vienu no retākajiem varoņdarbiem cilvēces vēsturē - viņš izmanīja veidu, kādā katrs no mums redz pasauli," norāda Obama. Savukārt ASV tehnoloģiju giganta "Microsoft" dibinātājs Bils Geitss uzskata, ka Džobsa ietekme būs jūtama vēl daudzu paaudžu garumā. "Pasaulē reti notiek tā, ka kādam ir tik milzīga ietekme, kāda bijusi Stīvam, un tās sekas būs jūtamas vēl daudzas paaudzes," uzskata Geitss. 
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.