Spīdīgajam praulgrauzim pašam sava pastmarka

2019-02-12 12:37:53
Birkas: latvijas pasts, daba, vaboles

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Papildinot pastmarku sēriju Latvijas Dabas muzeja unikālie eksponātiLatvijas Pasts sadarbībā ar muzeju izdod jaunu pastmarku, uz kuras attēlota viena no Latvijā sastopamajām vabolēm, kas iekļauta Latvijas aizsargājamo sugu sarakstā, – spīdīgais praulgrauzis. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2019.gada 15.februārī Latvijas Dabas muzejā, Krišjāņa Barona ielā 4, Rīgā, no plkst.10 līdz 17. Turpat plkst.11 plānots arī pastmarkas prezentācijas pasākums ar Latvijas Pasta un Latvijas Dabas muzeja pārstāvju piedalīšanos.


Uz jaunākās Latvijas Dabas muzeja unikālo eksponātu sērijas pastmarkas attēlots viens no muzeja entomoloģiskā krājuma kukaiņu kolekcijas eksemplāriem – spīdīgais praulgrauzis. Pastmarka izdota 100 000 eksemplāru tirāžā, bet tās nominālvērtība ir € 1,57, kas atbilst ierakstītas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī īpaša aploksne 1000 eksemplāros. Filatēlijas jaunumu autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.   

https://flic.kr/p/2dBo3tY

Spīdīgais praulgrauzis (Gnorimus nobilis) ir vabole, kas dzīvo lielu un vecu koku dobumos, kur notiek arī kāpuru attīstība. Vabole bieži sastopama uz ziediem, jo pārtiek no ziedlapiņām un ziedu nektāra. Kā ļoti reta suga tā iekļauta Latvijas aizsargājamo sugu sarakstā. 

https://flic.kr/p/Szf7Gj

Šī ir piektā pastmarka sērijā Latvijas Dabas muzeja unikālie eksponāti. Pirmā pastmarka izdota 2015.gadā un veltīta muzeja paleontoloģiskā krājuma eksponātam – bruņuzivij, 2016.gadā to papildināja pastmarka Aberatīvie putni, 2017.gadā tika izdota pastmarka ar muzeja botānisko materiālu kolekcijas eksponātu Suņu roze, savukārt uz 2018.gada pastmarkas attēlots Latvijā sastopamais vērtīgais iezis – ģipsis. Visas šajā sērijā izdotās pastmarkas iespējams aplūkot te.

© pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.