Speciālā zīmogošana atzīmējot Rūdolfa Blaumaņa 150.jubileju

2013-01-07 12:03:11
Birkas: rakstnieki

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


2013.gada 5.janvārī Latvijas Pasts organizē speciālo zīmogošanu aploksnei, kas izdota, atzīmējot izcilā latviešu rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa 150. dzimšanas dienu. Zīmogošana notiks pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst. 9 līdz 15. Speciālās aploksnes varēs iegādāties par 0,35 Ls. Rūdolfam Blaumanim veltītā aploksne izdota 1000 eksemplāru tirāžā, un tās dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. Aploksnē attēlots rakstnieka portrets.

Rūdolfam Blaumanim 150


Drāmas un noveles žanra iedibinātājs latviešu literatūrā Rūdolfs Blaumanis dzimis 1863.gada 1.janvārī. Viņš dzīvojis Ērgļu pagasta Brakos, kur šobrīd atrodas prozaiķa un dramaturga memoriālais muzejs.

Rūdolfa Blaumaņa populārākie darbi ir noveles Raudupiete, Salna pavasarī, Purva bridējs, Nāves ēnā; lugas Trīnes grēki, Ļaunais gars, Pazudušais dēls, Skroderdienas Silmačos, Indrāni; dzejoļi Tālavas taurētājs, Ziema, Vēl tu nezini, Kā zagšus. Izcilā latviešu rakstnieka un dramaturga darbi ir tulkoti angļu, igauņu, krievu, lietuviešu, somu, ukraiņu, ungāru un vācu valodā. Pēc vairāku Rūdolfa Blaumaņa darbu motīviem tikušas uzņemtas kinofilmas, un viņa dzejai mūziku rakstījuši tādi komponisti kā Alfrēds Kalniņš, Emīls Dārziņš, Emilis Melngailis, Andrejs Jurjāns, Arvīds Žilinskis, Raimonds Pauls un Imants Kalniņš.

Rūdolfs Blaumanis nomira ar tuberkulozi Takaharju sanatorijā Somijā 1908.gada 4.septembrī. Rakstnieks tika pārvests uz Latviju un apbedīts Ērgļu kapos. 
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.