Saksijas trijotne

2020-08-25 12:12:07
Birkas: tulkojums, pastmarkas, vācija

Lapa: Sākums


Nomināls 3 feniņi. Pastmarku izstrādāja gravieris I. Hiršfelds. Marka ir sarkanā krāsā, un tās centrā ir liels nomināla skaitlis. Faktiski Saksijas pasts atkārtoja Bavārijas "Melnā vieninieka" zīmējumu.

 


Pastmarka tika izdota 1850. gada 1. jūlijā. Drukāta tipogrāfijā Leipcigā, firmā "Hiršfelds". Zīmējums tika griezts kokā, no tā tika izgatavoti 20 svina lējumi, un pastmarku loksnes tika iespiestas ar rokas presi. Lai arī markas tirāža tajā laikā bija diezgan liela, vēlāk tā kļuva par vienu no retākajām un slavenākajām vecās Vācijas markām. Pastmarkas galvenokārt bija paredzētas banderoļu nosūtīšanai, tāpēc tās tika līmētas uz iepakojuma, piestiprinot iesaiņojuma lenti. Kad lente tika noņemta, markas neizbēgami tika saplēstas un iznīcinātas. Tāpēc filatēlijas kolekcijās "Saksijas trijotne" bieži ir atjaunotā stāvoklī. Michell katalogā atsevišķu pastmarku cena atkarībā no krāsas ir no 4000 līdz 18 000 eiro.

Из всего тиража 463 118 марок были проданы, а остаток - 36 882 экземпляра - уничтожен почтой после изъятия марок из обращения. По данным филателистической литературы, до наших дней сохранилось не более 3-4 тысяч прошедших почту «Саксонских троек», в том числе уникальная полоска из пяти марок. Однако ещё более уникален сохранившийся полный нештемпелёванный типографский лист.

No visas tirāžas tika pārdotas 463 118 markas, bet pārējie - 36 882 eksemplāri - tika iznīcināti pastā pēc pastmarku izņemšanas no apgrozības. Saskaņā ar filatēlijas literatūru, līdz mūsdienām ir saglabājušās ne vairāk kā 3-4 tūkstoši "Saksijas trijnieku", ieskaitot unikālu piecu pastmarku sloksni. Tomēr vēl unikālāka ir saglabājusies pilnā un bez spiedoga tipogrāfiskā loksne.

Šīs lapas izcelsme ir pārklāta ar leģendām. Saskaņā ar vienu no tām, lapa tika atrasta pielīmēta pie koka sijas vecā zemnieku mājā, kas agrāk bija pasta nodaļa; saskaņā ar citu - mazās Eibenstokas pasta nodaļas darbinieks to atrada uz bēniņu koka sijas; saskaņā ar trešo versiju - lapa tika atrasta pielīmēta pie pasta statīva, kad Saksijas pasta nodaļa 1870. gadā pārcēlās uz jaunu ēku.

Loksne tika nopietni bojāta, to atdalot no priekšmeta, pie kuras tā bija pielīmēta. Šādā izskatā lapa ilgi neatrada pircējus, līdz kāds neliels tirgotājs to nopirka par grašiem. Nākamais pircējs, Vīnes marku tirgotājs Zigmunds Frīdls (Sigmund Friedl), samaksājis desmit reizes lielāku summu par loksni, to pārdeva slavenajam kolekcionāram Ferrari par tūkstoš markām. Pēc Ferrari kolekcijas pārdošanas neilgi pēc Pirmā pasaules kara "Saksijas trijotnes" lapa nonāca pie amerikāņu miljonāra A. Hindu, bet pēc viņa nāves to iegādājās slavenais franču kolekcionārs M. Burrus. Pēc tam slavenā lapa mainīja īpašniekus 1964., 1966. un 1971. gadā, pastāvīgi palielinoties cenā.

© www.mnogomarok.ru
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.