Rubļu virsspiedumi II

Raimonda Zalcmaņa nākamais apkopojums, papildinājums iepriekšējam rakstam Divu Rubļu Virsspiedumi

1920. gada 19. novembrī nāk klajā trešais pastmarku izdevums, kas saistīts ar pasta tarifu paaugstināšanos. Atšķirīgas konfigurācijas trīsrindu virsspiedumi (ar viena rubļa un divu rubļu vērtības norādi burtiem un cipariem) izdarīti uz Kurzemes atbrīvošanas izdevuma 35 kapeiku markām un valsts neatkarības 1. gadskārtas izdevuma 35 kapeiku markām. Virsspiedumi veikti uz markām gan ar zobojumu 11 ½, gan 11 ¼.

Viena rubļa virsspiedums uz Kurzemes atbrīvošanas izdevuma 35 kapeiku markas izdarīts uz 2 306 980 markām, no tām aptuveni puse ir marku, kas iespiestas uz papīra ar linu audumam līdzīgu iepresējumu. Nelielā skaitā ar virsspiedumu eksistē arī markas ar drukas kļūdu – gaišzilo krāsu tumšzilās krāsas vietā.

Valsts neatkarības 1. gadskārtas izdevuma 35 kapeiku markai ar divu rubļu virsspiedumu tirāža ir 630 201 eksemplārs (t. sk. markas ar abu veidu kontūru), salīdzinoši nelielai daļai šo marku virsspiedums ir gaiši sarkanā (viegli oranžā) krāsā; tas sastopams tikai uz markām ar zobojumu 11 ¼.

Ar 1921. gada 11. februārī datē pastmarkas ar dažādas konfigurācijas trīsrindu virsspiedumiem (ar divu rubļu vērtības norādi burtiem un cipariem sarkanā vai zilā krāsā), kas izdarīti uz Kurzemes atbrīvošanas izdevuma 10 un 25 kapeiku markām, un Satversmes Sapulces atklāšanai veltītā izdevuma 50 kapeiku markas. Virsspiedumi veikti uz markām gan ar zobojumu 11 ½, gan 11 ¼.

Divu rubļu virsspiedums uz Kurzemes atbrīvošanas izdevuma 10 kapeiku markas izdarīts uz 981 750 markām, gan uz markām brūnā / sarkanā, gan brūnā / karmīna krāsā. Divu rubļu virsspiedums uz Kurzemes atbrīvošanas izdevuma 25 kapeiku markas izdarīts uz 2 487 880 markām, nelielā skaitā eksistē markas ar šo virsspiedumu un zobojumu 11 ½ : 11 ¼.

Satversmes Sapulces atklāšanai veltītā izdevuma 50 kapeiku marku tirāža ar šo virsspiedumu ir 1 048 800 eksemplāru, nelielai daļai šo marku virsspiedums ir gaiši zilā krāsā (tas sastopams tikai uz markām ar zobojumu 11 ¼). Jāatzīmē, ka dažos katalogos minēts, ka visu šī izdevuma pastmarku tirāža nav zināma.

Visām iepriekšminētajām markām eksistē dažādas zobojuma kļūdas (O.Priedes un K.Ķezbera sastādītie katalogi uzrāda ap 30 dažādas kļūdas) un iespieduma kļūdas, t.sk. markas ar novirzītu virsspiedumu, dubultu virsspiedumu, markas ar centra un rāmja nospiedumu, kā arī virsspieduma nospiedumu markas aizmugurē, arī kļūdas, kas radušās kādai loksnes daļai deformējoties iespiešanas laikā. Šajā izdevumā sastopamas markas ar daļēju vai neskaidru, izsmērētu virsspiedumu, kā arī platas un šauras markas.

Pastmarka ar dubultu virsspiedumu. Pārdota izsolē par 540 €.

 

 

Pastmarkas ar gaišsarkanu (oranžu) virsspiedumu. Pastmarkas augšējā rindā pārdotas izsolē katra par 120 ,

pastmarka apakšējā rindā pārdota izsolē par 180 €.

No Liepājas uz Londonu nosūtītas vēstules aploksne ar markām, kuru virsspiedums gaišsarkanā (oranžā) krāsā.

Pārdota izsolē par 340 €.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

(Required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Saits griežas uz WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com