Rīgas Tehniskās universitātes 150.gadadienas pastmarka

Pirmdien, 2012.gada 8.oktobrī, atzīmējot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 150.gadadienu, Latvijas Pasts organizē RTU jubilejai veltītās pastmarkas pirmās dienas zīmogošanu un prezentāciju. Jaunās pastmarkas pirmās dienas zīmogošana notiks RTU centrālajā ēkā, Kaļķu ielā 1, Rīgā, no plkst.9 līdz 18. Savukārt pastmarkas prezentācija ar Latvijas Pasta un RTU pārstāvju piedalīšanos plānota plkst.11.

Mākslinieka Arņa Grinberga veidotās pastmarkas Rīgas Tehniskajai universitātei - 150 nominālvērtība ir Ls 0,98, un tā atbilst ierakstītas vēstules nosūtīšanai Latvijas teritorijā. Pastmarkas tirāža ir 100 000 eksemplāru.

Jaunā pastmarka "Rīgas Tehniskajai universitātei – 150"

Uz jaunās pastmarkas attēlotas RTU centrālās ēkas aprises, universitātes ģerbonis un studentu cepurīte RTU tradicionālajās krāsās.

Pirmās dienas aploksne ar zīmogu
1862.gada 14.oktobrī durvis vēra pirmā augstākās izglītības mācību iestāde tagadējās Latvijas teritorijā - Rīgas Politehniskā augstskola. Savu pašreizējo nosaukumu - Rīgas Tehniskā universitāte - tā ieguva 1990.gadā. Pašlaik universitātei ir astoņas fakultātes, un tā ir lielākā tehniski orientētā universitāte Latvijā. Šobrīd RTU mācās gandrīz 15 000 studentu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

(Required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Saits griežas uz WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com