Pastmarkas Latvijas ugunsdzēsībai 150 prezentācija

2015.gada 15.maijā Pasta Centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, notika Pirmās dienas zīmogošana pastmarkām „Latvijas ugunsdzēsībai 150”. Svinīgajā atklāšanas pasākumā piedalijās VAS „Latvijas Pasts” valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Oskars Āboliņš, kā arī pārstāvji no LR Iekšlietu ministrijas.

Pastmarkas un aploksnes „Latvijas ugunsdzēsībai 150” dizaina autors ir Ludis Danilāns. Jaunās pastmarkas nomināls ir 1,42 € un tirāža 100 000 eksemplāru, aploksnes tirāža ir  1 500 eksemplāru. Pastmarkas drukātas tipogrāfijā Baltic Banknote (Latvija).


2015.gada 17.maijā apritēs 150 gadi kopš Rīgas brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda pirmo reizi organizēti izbrauca uz ugunsgrēku. Latvijas ugunsdzēsēju pirmsākumi meklējami jau 1864.gadā. Pēc Rīgas brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandas izveides arī citās Latvijas pilsētās sāka veidoties šādas brīvprātīgās ugunsdzēsēju biedrības. Apliecinot pateicību un cieņu cilvēkiem, kuri, riskējot ar personīgo drošību, glābj citiem dzīvības – 2011.gadā Saeima pasludināja 17.maiju par profesionālajiem svētkiem – ugunsdzēsēju un glābēju dienu.


© pasts.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

(Required)

Saits griežas uz WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com