Pastmarka ar Māri Štrombergu

Šodien ir Londonas 2012. gada Olimpisko spēļu BMX pusfināls. Protams, ka liela daļa no mums turēs īkšķi par Māri Štrombergu.
Bet, vai visi no jums ir lietas kursā par šādas pastmarkas eksistenci?
Maris Strombergs pastmarka


2008. gada 24. oktobrī, notika jaunās pastmarkas «Olimpiskais čempions BMX sportā» pirmās dienas zīmogošanas svinīgais pasākums.

Jaunajā pastmarkā attēlots Māris Štrombergs ar izcīnīto zelta medaļu XXIX olimpisko spēļu BMX riteņbraukšanā. Čempiona attēla fonā būs BMX riteņbraucēji kustībā un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) simbols.

Kopā ar jauno pastmarku izdota arī pirmās dienas aploksne un speciālais zīmogs. Pirmās dienas aploksnē attēloti BMX riteņbraucēji, arī Štrombergs, BMX trasē, bet speciālajā zīmogā attēlots BMX riteņbraucēja siluets un uzraksts «Māris Štrombergs pirmais olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā».

Pastmarkas nomināls ir 22 santīmi, tās tirāža ir 150 000 eksemplāru, bet pastmarkas mākslinieciskais autors ir Ģirts Grīva.
Pirmās dienas zīmogošana notika no pulksten 10.00 līdz 18.00 Latvijas Sporta muzejā. Pulksten 12.00 notika jaunās pastmarkas svinīgā prezentācija, kurā piedalījās Štrombergs, LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, Latvijas Riteņbraukšanas federācijas viceprezidents Jānis Siliņš, kā arī Latvijas Filatēlistu savienības un Latvijas Pasta pārstāvji.

Turam īkšķus šodien!!!

Izskatās, ka pastmarka vēl ir pieejama Latvijas pasta E-veikalā.
Bildes ņemtas no wikipedia un no Māra Štromberga personīgās mājaslapas - www.marisstrombergs.com

2 atbildes iekš“Pastmarka ar Māri Štrombergu”

  1. augusts 10, 2012 @ 7:19 pm #

    Nu ko, gaidīsim jaunu pastmarku. Šoreiz gan tur būs jau divkārtējs pasaules čempions 🙂
    Cerams, ka Latvijas Pasts izlaidīs arī šādu pastmarku 🙂

  2. mikijs
    augusts 10, 2012 @ 9:28 pm #

    Jā, par šo gan derētu jaunu pastmarku! Pasts varētu sākt tradīciju - izlaist pastmarkas ar visiem olimpisko medaļu īpašniekiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

(Required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Saits griežas uz WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com