Papildinājums Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi pastmarku sērijai

2016-01-27 12:27:47
Birkas: pastmarkas, aploksnes, latvijas pasts

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Latvijas Pasts papildina ikgadējo Latvijas pilsētu un novadu ģerboņu sēriju un izdod trīs jaunas pastmarkas, kurās attēloti Alsungas, Beverīnas un Smiltenes novadu ģerboņi. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana notiks 2016. gada 29. janvārī no plkst. 7.30 līdz 20.30 Rīgas 50.pasta nodaļā, tirdzniecības centrā Origo, Stacijas laukumā 2, Rīgā.
Pastmarka ar nominālvērtību 0.50 €, kas atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā, veltīta Alsungas novada ģerbonim, kurā atveidota dziesmās daudzinātā greznā suitu zelta riņķsakta. Pastmarkas tirāža sasniedz 600 000 eksemplāru. Uz pastmarkas ar nominālvērtību 0.57 € attēlots Beverīnas novada ģerbonis, uz kura redzama sakta ar latviešiem svarīgām zīmēm un tēlainas nozīmes simboliem. Šīs pastmarkas tirāža sasniedz 300 000 eksemplāru, un tās nominālvērtība atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā.
Pastmarkas sērijā "Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi"
Savukārt, pastmarkā ar nominālvērtību 1.39 € atveidots Smiltenes novada ģerbonis. Ģerboņa pamats veidots zelta krāsā un uz tā attēlots zils rudzupuķes zieds ar deviņām ziedlapiņām, kas simbolizē visu novadu - Smiltenes pilsētu un astoņus apkārtējos pagastus. Pastmarkas tirāža sasniedz 300 000 eksemplāru, un tās nominālvērtība atbilst ierakstītas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā.
Pirmās dienas aploksne pastmarkām sērijā "Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi"
Īpašā pirmās dienas aploksne izdota 1500 eksemplāru tirāžā. Pastmarku un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. Pastmarkas drukātas tipogrāfijā Baltic Banknote (Latvija). Sēriju Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi Latvijas Pasts izdod kopš 1991.gada, katru gadu papildinot to ar jaunām pastmarkām. © pasts.lv


Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.