Ovālie virsspiedumi. 1920.

Nākamais jaunums no Raimonda Zalcmaņa.

Sakarā ar pasta tarifu paaugstināšanos, uz dažādām agrāko izdevumu pastmarkām tika izdarīti virsspiedumi ar augstākas vērtības nomināliem. Hronoloģiski pirmais no šiem virsspiedumiem ir ovālveida virsspiedums melnā un zilā krāsā uz neatkarības 1. gadskārtas izdevuma 1 rubļa pastmarkas ar jauniem nomināliem 10, 20 un 30 rubļu vērtībā. Pastmarkas ar šo virsspiedumu nāca klajā 1920. gada 1. septembrī.

10 rubļu virsspiedums izdarīts uz 234 000 pastmarkām, 20 rubļu – uz 156 000, bet 30 rubļu virsspiedums – uz 78 000 pastmarku (dažos katalogos minēts, ka šī izdevuma marku tirāža nav zināma). Visu triju nominālu virsspiedumi aptuveni vienādā skaitā izdarīti uz markām ar trijām krāsu variacijām: olīvzaļā / cinobrsarkanā krāsā, smaragdzaļā / sarkanā krāsā un smaragdzaļā / karmīna krāsā. Eksistē vertikāli un horizontāli marku pāri bez zobojuma vidū.

1921. gada aprīlī (dažos katalogos kā datējums norādīts maijs) uz pastmarkas ar 10 rubļu virsspiedumu ir veikts otrreizējs divrindu virsspiedums melnā krāsā ar tekstu „Desmit rubļu”. Arī šis virsspiedums ir izdarīts uz markām ar trijām krāsu variacijām: olīvzaļā / cinobrsarkanā krāsā, smaragdzaļā / sarkanā krāsā un smaragdzaļā / karmīna krāsā. Šo marku tirāža 215 668 eksemplāri. Eksistē markas ar novirzītu virsspiedumu; virsspiedums veikts arī uz markām ar drukas kļūdu – novirzītu centru.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

(Required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Saits griežas uz WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com