Londonas peniju pasts

2013-12-26 12:32:43
Birkas: vēsture

Lapa: Sākums


Londonas peniju pasts (London Penny Post) - 1680. gadā Londonā izveidots privāts pilsētas pasts.  Peniju pastam tika izmantots vienots tarifs 1 penija apmērā par vēstuli vai sūtījumu ar svaru līdz vienam poundam, kas arī tika attēlots paša pasta nosaukumā. Peniju pasts tika apstiprināts 1680. gada martā lai piegādātu vēstules un paciņas Londonas pilsētā. Pasta nodeva par pārsūtījumu bija 1 penijs. Par peniju pasta iniciatoru uzstājās Roberts Murejs (Robert Murray), kurš kopā ar savu partneri Viljamu Dokremu (William Dockwra) arī to izveidoja. Drīz pasta vadība pilnībā pārgāja Dokreja rokās, kurš nozīmīgi paplašināja pilsētas pasta dienesta darbību.


London Penny Post

Londonas peniju pasta ietvaros septiņos pilsētas apvidos tika noorganizētas septiņas nodaļas un apmēram 400 savākšanas punktu. 1682. gadā pasta īpašnieks un dibinātājs V. Dokrejs bija spiests no tā atteikties valsts labā. No šī momenta privātais pasta dienests tika pārveidots par oficiālo Londonas peniju pastu.

London Penny Post

Vēlāka laika zīmogi[/caption] Peniju pasts Londonā strādāja līdz 1840. gadam, kad tika paveikta kardināla pasta reforma. Ir saglabājušies dažādi peniju pasta zīmogu paraugi. 

Avīzē izvietota peniju pasta reklāma

 Avots
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.