Latvijas Pasts vienotā komplektā apkopo 2019.gadā emitētos 24 pastmarku izdevumus

2019-12-18 17:53:41
Birkas: komplekts, latvijas pasts, plāns

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Latvijas Pasts izdevis 2019.gadā emitēto pastmarku komplektu, kurā iekļautas visas šā gada laikā izdotās pastmarkas – kopumā 24 pastmarku izdevumi, kas sastāv no 34 pastmarkām un viena pastmarku bloka, ko veido gan tradicionālas pastmarku sērijas, gan īpaši oriģinālizdevumi. Divas īpašas pastmarkas emitētas, sadarbojoties ar Latvijas vecāku organizāciju Mammamuntetiem.lv, godinot Mātes un Tēva dienas tradīciju. Trīs pastmarku izdevumi veidoti pašlīmējošā formā, bet viens no tiem – ar unikālu neregulāras formas dizainu. 2019.gada pastmarku komplekti pieejami lielākajās Latvijas Pasta nodaļās, Latvijas Pasta e-veikalā, kā arī Pasta namiņā Doma laukuma Ziemassvētku tirdziņā. 


Latvijas Pasta 2019.gada pastmarku komplektā iekļauti kopumā 24 pastmarku izdevumi, ko veido 34 pastmarkas un viens pastmarku bloks, to kopējai tirāžai sasniedzot 5 miljonus eksemplāru. Pastmarku komplekts ir ērts veids pastmarku kolekcionēšanai, jo tajā atrodamas visas šogad izdotās pastmarkas, nodrošinot to funkcionālu lietošanu un pārskatāmību. 

Jaunāko pastmarku komplekti interesentiem ir pieejami lielākajās Latvijas Pasta nodaļās, Latvijas Pasta e-veikalā, kā arī līdz 31.decembrim – Latvijas Pasta īpašajā pasta nodaļā Ziemassvētku tirdziņā Doma laukumā, Rīgā.

2019.gadā Latvijas Pasts emitējis divas īpašas pastmarkas, sadarbojoties ar Latvijas vecāku organizāciju Mammamuntetiem.lv, godinot Mātes un Tēva dienas tradīcijas. Abas pastmarkas kopā veido komplektu, kas ietver vēstījumu par ģimenes vērtību un nozīmi sabiedrībā.

Trīs filatēlijas izdevumi šogad izdoti pašlīmējošā formātā – sērijas Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi, Vasaras saulgriežu tematikas pastmarka Līgo vainags un Ziemassvētku sērijas pastmarkas. Pastmarka Līgo vainags veidota neregulāras formas dizainā un ir jau otrā Latvijas Pasta izdotā šāda veida pastmarka.

Turpinot Latvijas valsts simtgades atzīmēšanu, jaunas pastmarkas izdotas par godu Latvijas Universitātes, Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas armijas un Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona simtajai gadadienai.

2019.gadā turpināta arī jau labi pazīstamu un tradicionālu pastmarku sēriju izdošana, piemēram, Izcilie latviešu mākslinieki – ar gleznotājam Johanam (Jānim) Valteram veltītu pastmarku, Latvijas Dabas muzeja unikālie eksponāti, Latvijas bākas un Latvijas arhitektūraEiropas vienotās sērijas pastmarkas šogad tika veltītas ornitoloģijas tēmai, bet pastmarku sērijas Latvijas autobūves vēsture turpinājums tapis sadarbībā ar Rīgas Motormuzeju.

Latvijas pastmarku izdošanas plānu nosaka Pastmarku emisijas komisija. 

Visas Latvijas Pasta 2019.gadā izdotās pastmarkas iespējams aplūkot šeit.

www.pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.