Latvijas Pasts velta speciālu aploksni dzelzceļa līnijai Rīga-Daugavpils

2011-09-12 13:19:01
Birkas: aploksnes, latvijas pasts, dzelzceļš

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Par godu Rīgas-Daugavpils dzelzceļa līnijas 150.gadadienai, Latvijas Pasts laidis klajā speciālu aploksni, kas attēlo vienu no pirmajiem dzelzceļa posmiem Latvijā. Aploksnes pirmās dienas zīmogošana norisināsies pirmdien, 12.septembrī, pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst. 7.30 līdz 20.

 


Mākslinieks Ģirts Grīva jauno aploksni ilustrējis ar vēsturisku lokomotīvi, kas izmantota pasažieru pārvadājumu nodrošināšanai. Lokomotīves fonā redzama 20.gadsimta sākuma Latvijas kartes daļa ar izceltu dzelzceļa līnijas maršrutu. Savukārt zīmogā, kas izdots kopā ar aploksni, grafiski atainots lokomatīves riteņa sastāvs. Aploksnes ar pirmās dienas zīmogu varēs iegādāties par Ls 0,35, un to tirāža ir 1000 eksemplāru.

Dzelzceļa līnija Rīga-Daugavpils, kas ir viena no pirmajām dzelzceļa līnijām Latvijā, izbūvēta 1861.gadā un sasniedz 218 km garumu. Pirmā pasaules kara gados gandrīz viss Rīgas-Daugavpils dzelzceļš atradās frontes līnijas tiešā tuvumā, tādēļ tam tika nodarīti neatgriezeniski postījumi: iznīcinātas daudzu staciju ēkas, tilti, caurtekas un sliežu ceļi. Atjaunojot infrastruktūru, starpstaciju posmos izveidoja tikai vienu sliežu ceļu. Pēc Otrā pasaules kara kustība šajā dzelzceļa līnijā pieauga: pakāpeniski tika atjaunots otrais ceļš starp Rīgu un Skrīveriem, kā arī ceļš atsevišķos starpstaciju posmos. 1959.gadā elektrificēts līnijas posms Rīga-Ogre, 1968.gadā: Ogre-Jumprava, 1969.gadā: Jumprava-Aizkraukle.

© www.pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.