Latvijas Pasts rīko speciālo zīmogošanu, atzīmējot komponista Jāzepa Vītola 150.jubileju

2013-07-24 10:55:16
Birkas: aploksnes, latvijas pasts, zīmogošana

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Piektdien, 26.jūlijā, Latvijas Pasts rīko speciālo zīmogošanu aploksnei, kas izdota, atzīmējot izcilā latviešu komponista Jāzepa Vītola 150.dzimšanas dienu. Zīmogošana paredzēta pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst.7:30 līdz 19.

J.Vītolam veltītā aploksne izdota 1000 eksemplāru tirāžā, un tās dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. Speciālās aploksnes cena - 0,35 Ls. Aploksnē attēlots komponists pie klavierēm un notis vienam no pazīstamākajiem mākslinieka darbiem - Beverīnas dziedonis.


/p>

Speciālo aploksni iespējams iegādāties kopā ar komponistam veltīto pastmarku - Jāzeps Vītols un viņa skolnieki, kas izdota 2012.gadā un iekļauta sērijā Latvijas Republikai - 100. Pastmarkas nominālvērtība ir 0,60 Ls, un tā atbilst vienkāršas vēstules nosūtīšanai ārpus Eiropas Savienības valstīm.

Pirmās dienas aploksne "Komponistam Jāzepam Vītolam - 150"

J.Vītols (1863 - 1948) bija izcils latviešu komponists un mūzikas pedagogs.Savas dzīves laikā komponists sarakstījis aptuveni 100 solo dziesmu, 100 kora dziesmu un aptuveni 300 tautas dziesmu apdaru. Pazīstamākie darbi: Gaismas pilsBeverīnasdziedonisKaraļmeita,MirdzasdziesmaMežezers. J.Vītols 1919.gadā piedalījās pirmās Latvijas konservatorijas (tagad Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija) dibināšanā; ar savu darbību strauji virzījis uz priekšu profesionālo mūziku Latvijā.

© pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.