Notice: Undefined offset: 0 in /home/filateli/public_html/LScms2.0/include/functions.php on line 62

Notice: Undefined offset: 0 in /home/filateli/public_html/LScms2.0/include/functions.php on line 62
Latvijas Pasts organizē speciālo zīmogošanu, atzīmējot Brāļu kapu memoriālā ansambļa izveides 75.gadskārtu | www.filatelija.lv

Latvijas Pasts organizē speciālo zīmogošanu, atzīmējot Brāļu kapu memoriālā ansambļa izveides 75.gadskārtu

2011-11-09 20:40:17
Birkas: aploksnes, latvijas pasts, vēsture

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


2011.gada 11.novembrī, Lāčplēša dienā, Latvijas Pasts organizē speciālo zīmogošanu aploksnei, kas izdota, atzīmējot Brāļu kapu memoriālā ansambļa izveides 75.gadadienu. Zīmogošana notiks 11.novembrī, pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst. 7.30 līdz 20.

Valstiskas nozīmes memoriālajam ansamblim – Brāļu kapiem – veltītā aploksne izdota 1000 eksemplāru tirāžā, un tās autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. Uz aploksnes fotogrāfijās parādīti kapu ansambļa ainavas tēli. Savukārt uz speciālā zīmoga grafiski atainota monumentālā kapu ansambļa figūra – Māte Latvija.


Speciālo aploksni būs iespējams iegādāties arī kopā ar 1992.gadā Brāļu kapu memoriālajam ansamblim veltītajām pastmarkām, kurās attēlotas kapu ansambļa karavīru figūras. Aploksnes cena – 0,90 Ls.

Visā Eiropā unikālais kapu ansamblis – Brāļu kapu memoriāls – izveidots, godinot 1.pasaules karā un Latvijas atbrīvošanas cīņās (1915 – 1920) kritušos karavīrus. Kapos guldīti aptuveni 2000 varoņu, to skaitā ap 200 nezināmo karavīru. Brāļu kapi ir arī izcils starptautiska mēroga monumentālās mākslas piemineklis, ko radījis autoru kolektīvs – tēlnieks Kārlis Zāle, arhitekti Aleksandrs Birzenieks un Pēteris Feders, kā arī ainavu arhitekts, tolaik Rīgas pilsētas galvenais dārznieks Andrejs Zeidaks.

Kapu ansamblis tika iesvētīts 1936.gada 11.novembrī, Lāčplēša dienā. Kapi sākas ar ieejas vārtiem, aiz tiem stiepjas 205 metrus gara liepu gatve jeb Pārdomu ceļš. Gatves galā atrodas Varoņu terase ar Svētās uguns altāri. No terases paveras skats uz kapulauku, ko noslēdz Latvijas siena un Mātes Latvijas tēls kopā ar tās kritušajiem dēliem.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 2.decembrī.

Par VAS Latvijas Pasts : Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana; Latvijas Pasts sniedz arī filatēlijas, pārvadājumu un eksprespasta, finanšu starpniecības, maksājumu, preses un mazumtirdzniecības pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kas nodarbina ap 5000 darbinieku. Lai uzzinātu vairāk par Latvijas Pastu, apmeklējiet mājaslapu www.pasts.lv Papildu informācija: Agija Tērauda, VAS Latvijas Pasts sabiedrisko attiecību speciāliste Tālr.: +371 67608504 Mob.: + 371 26463707 E-pasts: agija.terauda@pasts.lv www.pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.