Latvijas Pasts izdod Starptautiskajam augu veselības gadam veltītu pastmarku

2020-05-26 09:45:04
Birkas: augi, veselība

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Latvijas Pasts 2020.gada 29.maijā plāno izdot jaunu pastmarku un aploksni, kas veltīta Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) pasludinātajam Starptautiskajam augu veselības gadam. Jauno pastmarku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Interesentus par pirmās dienas zīmogošanas iespējām aicinām rakstīt uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv

 


Jaunā pastmarka izdota 150 000 eksemplāros, un tās nominālvērtība ir € 2,25, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā no 21 līdz 100 gramu uz valstīm, kas atrodas 3.zonā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas un aploksnes autors ir mākslinieks Ludis Danilāns.

Pastmarka Starptautiskais augu veselības gads - Latvijas Pasts - Flickr

Uz jaunās pastmarkas mākslinieks stilizēti atveidojis augu pasauli, simbolizējot augu veselības būtisko nozīmi cilvēces un dabas pastāvēšanā.  

Tā kā drošības prasību dēļ patlaban atcelti publiskie pasākumi, tajā skaitā pastmarku pirmās dienas zīmogošana pasta nodaļās, pastmarku kolekcionāri un filatēlijas interesenti par pastmarku zīmogošanas iespējām aicināti sazināties ar Latvijas Pasta Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamentu, rakstot uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv

Aploksne Starptautiskais augu veselības gads - Latvijas Pasts - Flickr

ANO 2020.gadu ir pasludinājusi par Starptautisko augu veselības gadu ar mērķi palielināt sabiedrības un politikas veidotāju izpratni par veselīgu augu nozīmi un nepieciešamību tos aizsargāt, lai sasniegtu ilgtspējīgas attīstības mērķus – mazinātu badu un nabadzību, aizsargātu apkārtējo vidi un veicinātu valstu ekonomisko attīstību.

© www.pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.