Latvijas Pasts izdod speciālu aploksni, atzīmējot simtgadi dzelzceļa tiltam pār Daugavu

2014-04-04 13:33:48
Birkas: aploksnes, latvijas pasts, arhitektūra

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Atzīmējot dzelzceļa tilta pār Daugavu simtgadi, Latvijas Pasts izdevis īpašu aploksni, kuras speciālā zīmogošana plānota tieši tilta atklāšanas simtgadē, 2014.gada 8.aprīlī. Zīmogošana notiks pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst.7.30 līdz 19.
Jaunā aploksne izdota 1000 eksemplāru tirāžā. Speciālās aploksnes un zīmoga autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. Dzelzceļa tilts pār Daugavu atrodas Rīgā, un tas būvēts uz 10 balstiem, no kuriem astoņi atrodas ūdenī. Tilta celtniecība tika uzsākta 1909.gadā un ilga piecus gadus. Dzelzceļa tilts pār Daugavu bija viens no pirmajiem divceļu dzelzceļa tiltiem Krievijas impērijā. Mūsdienās dzelzceļa tilts Rīgā ir īpaši pamanāms diennakts tumšajā laikā, kad tas ir izgaismots zilā krāsā, savukārt valsts svētku laikā - Rīgas karoga zili baltajās krāsās.
Speciālā aploksne Dzelzceļa tilts pār Daugavu ir jau otrais filatēlijas izdevums, ko Latvijas Pasts velta šim vēsturiskajam objektam; pirmo reizi dzelzceļa tilts pār Daugavu tika attēlots 2004.gadā izdotajā pastmarkā. Latvijas Pasts ir izdevis vairākas dzelzceļa tiltiem veltītas pastmarkas - Altonavas ielas viadukts 2005.gadā, Mūra tilts pār Raunu 2006.gadā, Dzelzceļa tilts pār Aivieksti 2007.gadā, kā arī Baltijas valstu kopizdevumu Dzelzceļa tilti 2012.gadā, pastmarkās attēlojot dzelzceļa tiltu pār Gauju Carnikavā, Liduvēnu dzelzceļa tiltu Lietuvā un Narvas dzelzceļa tiltu Igaunijā. © pasts.lv


Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.