Latvijas Pasts izdod pirmo pastmarku jaunā sērijā, kas veltīta Latvijas Dabas muzeja 170 gadu darbībai

2015-02-16 20:56:47
Birkas: pastmarkas, latvijas pasts, zīmogošana

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Atzīmējot Latvijas Dabas muzeja 170 gadu darbību, Latvijas Pasts ar pastmarku Bruņuzivs aizsāk jaunas pastmarku sērijas Latvijas Dabas muzeja unikālie eksponāti izdošanu. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana notiks 2015.gada 20.februārī no plkst.10 līdz 18 muzeja telpās, Krišjāņa Barona ielā 4, Rīgā. Savukārt plkst.11 paredzēts arī svinīgs jaunās pastmarku sērijas pirmā izdevuma prezentācijas pasākums ar Latvijas Pasta un Latvijas Dabas muzeja pārstāvju dalību, kā arī iespēja muzeja speciālista pavadībā aplūkot pastmarkā attēloto eksponātu – bruņuzivi. 
Unikālajam muzeja paleontoloģiskā krājuma eksponātam – bruņuzivij – veltītā pastmarka izdota 100 000 eksemplāru tirāžā; pastmarkas nominālvērtība ir 0,71 €, un tā atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanai uz jebkuru no Eiropas Savienības valstīm. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1 500 eksemplāru tirāžā; jaunā izdevuma autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.
Svinīgajā pastmarkas prezentācijas pasākumā muzeja telpās uzrunu teiks Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs un Latvijas Dabas muzeja direktore Skaidrīte Ruskule. Prezentācijas noslēgumā ikvienam interesentam būs iespēja noklausīties īsu stāstu par bruņuzivi, kā arī klātienē aplūkot to un citus paleontoloģiskā krājuma eksponātus muzeja ekspozīcijā.
Pastmarkā attēlotas aptuveni 384 miljonus gadu senas bruņuzivju Asterolepis ornata fosilijas. Šīs sugas zivju fosilijas ir visbiežāk atrodamie devona perioda zivju pārakmeņojumi Latvijā – pārsvarā tikai kā nelieli kaula plātņu fragmenti. Tomēr, pateicoties unikāliem veselu eksemplāru pārakmeņojumu atradumiem 20.gadsimta 70-to gadu sākumā un nesenākiem atklājumiem, šī suga uzskatāma par visdetalizētāk izpētīto Latvijas bruņuzivi. Paleoihtioloģiskiem pētījumiem Latvijā ir sena vēsture – pastmarkā attēloto bruņuzivs sugu pētījis un 1840.gadā zinātnisko nosaukumu tai piešķīris Jelgavā dzimušais dabaszinātnieks – paleontologs Eduards Eihvalds (1795–1876). Latvijas Dabas muzejs glabā un uzkrāj liecības par Latvijas teritorijas dabas vēsturi un tās daudzveidību mūsdienās, kā arī turpina pētniecības tradīcijas dabaszinātnēs. © pasts.lv


Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.