Latvijas Pasts izdod pastmarku par godu pirmajai latviešu operai Baņuta

2020-06-30 12:16:28
Birkas: pastmarkas, mūzika

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Latvijas Pasts 2020.gada 3.jūlijā izdod jaunu pastmarku par godu komponista Alfrēda Kalniņa (1879–1951) sacerētajai operai Baņuta, kam šogad aprit 100 gadu, kopš tā pirmo reizi iestudēta Latvijas Nacionālajā operā. Jauno pastmarku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Interesentus par pirmās dienas zīmogošanas iespējām aicinām rakstīt uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv.

 


Jaunā pastmarka izdota 50 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 1,00, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere.

Aploksne Opera Baņuta – 100 - Latvijas Pasts - Flickr

Pastmarkas un aploksnes vizuālajā noformējumā māksliniece izmantojusi scenogrāfa Jāņa Kugas operai Baņuta veidotā dekorācijas meta Valguša pils (1940) reprodukciju no Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma, fotoattēlu no operas Baņuta pirmā cēliena (1920), kas glabājas Latvijas Nacionālās operas un baleta arhīvā, kā arī Latvijas Universitātes Akadēmiskas bibliotēkas Misiņa bibliotēkas materiālus.

Pastmarka Opera Baņuta – 100 - Latvijas Pasts - Flickr

Baņuta ir latviešu pirmā nacionālā opera, kuru vairāk nekā pirms 100 gadiem sacerējis komponists Alfrēds Kalniņš, pamatojoties uz arhitekta un literāta Artūra Krūmiņa (1879–1969) 1903.gadā radīto libretu. 2020.gada 28.maijā apritēja 100 gadu kopš operas pirmizrādes Latvijas Nacionālajā operā. Baņuta tiek uzskatīta par latviešu klasiskās mūzikas simbolu.

Tā kā drošības prasību dēļ patlaban atcelti publiskie pasākumi, tajā skaitā pastmarku pirmās dienas zīmogošana pasta nodaļās, pastmarku kolekcionāri un filatēlijas interesenti par pastmarku zīmogošanas iespējām aicināti sazināties ar Latvijas Pasta Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamentu, rakstot uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv.

© www.pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.