2015.gada 7.augustā Rīgas 50.pasta nodaļā, tirdzniecības centrā Origo, Rīgā, Stacijas"/>

Latvijas Pasts izdod pastmarku bloku Zodiaki-Zvaigznāji

2015-08-04 13:26:51
Birkas: pastmarkas, kosmoss, latvijas pasts

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


2015.gada 7.augustā Rīgas 50.pasta nodaļā, tirdzniecības centrā Origo, Rīgā, Stacijas laukumā 2, no plkst. 7.00 līdz 21.00 notiks Pirmās dienas zīmogošana pastmarkām  „Zodiaki-Zvaigznāji”. 


Latvijas Pasts pirmo reizi izdod pastmarku bloku, kas sastāv no 12 jaunām un dažādām pastmarkām, kas veltītas tēmai Zodiaki-Zvaigznāji. Katras pastmarkas nomināls ir 0,50 €, bet bloka kopējais nomināls ir 6,00 €. Zodiaku–Zvaigznāju tēmai veltītais pastmarku bloks izdots 30 000 eksemplāru tirāžā. Līdz ar pastmarkām izdota arī speciāla aploksne 4 700 eksemplāru tirāžā. Pastmarku un aploksnes dizaina autore ir Elita Viliama. Pastmarkas drukātas tipogrāfijā Baltic Banknote (Latvija).

 

 

Astronomijā Zodiaka zvaigznāji ir veids kā attēlot Saules ceļu debesu velvē. Astroloģiskā izpratnē katrs zodiaka zvaigznājs aizņem precīzi 30 grādu loku, 12 zvaigznājiem kopā veidojot 360 grādus jeb vienu astronomiskā gada ciklu. Zodiaks ir arī atskaites punkts Mēness un planētu novērošanai debesīs, jo to kustība virzās pa Zodiaka zvaigznājiem. Šie 12 zodiaka zvaigznāji ir – mežāzis, ūdensvīrs, zivs, auns, vērsis, dvīņi, vēzis, lauva, jaunava, svari, skorpions un strēlnieks.

 

 
 

© pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.