Latvijas Pasts izdod pastmarku bloku Zodiaki-Zvaigznāji

2015.gada 7.augustā Rīgas 50.pasta nodaļā, tirdzniecības centrā Origo, Rīgā, Stacijas laukumā 2, no plkst. 7.00 līdz 21.00 notiks Pirmās dienas zīmogošana pastmarkām  „Zodiaki-Zvaigznāji”. 

Latvijas Pasts pirmo reizi izdod pastmarku bloku, kas sastāv no 12 jaunām un dažādām pastmarkām, kas veltītas tēmai Zodiaki-Zvaigznāji. Katras pastmarkas nomināls ir 0,50 €, bet bloka kopējais nomināls ir 6,00 €. Zodiaku–Zvaigznāju tēmai veltītais pastmarku bloks izdots 30 000 eksemplāru tirāžā. Līdz ar pastmarkām izdota arī speciāla aploksne 4 700 eksemplāru tirāžā. Pastmarku un aploksnes dizaina autore ir Elita Viliama. Pastmarkas drukātas tipogrāfijā Baltic Banknote (Latvija).


Pastmarkas Zodiaki-Zvaigznāji
Aploksne Zodiaki-Zvaigznāji
 


Aploksne Zodiaki-Zvaigznāji

Astronomijā Zodiaka zvaigznāji ir veids kā attēlot Saules ceļu debesu velvē. Astroloģiskā izpratnē katrs zodiaka zvaigznājs aizņem precīzi 30 grādu loku, 12 zvaigznājiem kopā veidojot 360 grādus jeb vienu astronomiskā gada ciklu. Zodiaks ir arī atskaites punkts Mēness un planētu novērošanai debesīs, jo to kustība virzās pa Zodiaka zvaigznājiem. Šie 12 zodiaka zvaigznāji ir – mežāzis, ūdensvīrs, zivs, auns, vērsis, dvīņi, vēzis, lauva, jaunava, svari, skorpions un strēlnieks.
Aploksne Zodiaki-Zvaigznāji
 


Aploksne Zodiaki-Zvaigznāji
© pasts.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

(Required)

Saits griežas uz WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com