Latvijas Pasts izdod Latvijas Sporta muzejam veltītu pastmarku

2022-02-24 08:40:06
Birkas: sports, muzejs, pastmarkas

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Latvijas Pasts 2022.gada 25.februārī izdod otro pastmarku sērijā Latvijas muzeji, un šāgada izdevums veltīts Latvijas Sporta muzejam. Uz jaunās pastmarkas māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja attēlojusi dažādus vērtīgus eksponātus no muzeja krājuma. Pastmarku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Interesentus par pirmās dienas zīmogošanas iespējām aicinām rakstīt uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv.

 


Pastmarka Latvijas Sporta muzejs izdota 50 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir € 1,44, kas paredzēta 2. un 4.grupas valstu  sūtījumu apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 800 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas un aploksnes dizaina autore ir māksliniece A.Ozola-Jaunarāja.

Māksliniece jaunās pastmarkas kompozīciju veidojusi, iekļaujot tajā vairākus Latvijas Sporta muzeja krājumā esošus priekšmetus – viena no izcilākajiem Latvijas atlētiem Kārļa Mikulsa (1886–1911) bronzas figūru, I Ziemas olimpisko spēļu (Šamonī, 1924) dalībnieka, ātrslidotāja Alberta Rumbas slidas, Latvijas Sporta organizāciju apvienības goda balvu — sudraba lauru vainagu, kas 1932.gadā dāvināts X Olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējam 50 kilometru soļošanā Jānim Daliņam, kā arī Jāņa Ķipura izcīnīto zelta medaļu bobslejā divnieku ekipāžām XV Ziemas olimpiskajās spēlēs Kalgari (1988).

Savukārt uz aploksnes redzams Dzintarjūras kauss (1951–1957), kas ir ar Lielbritānijas karogu peldošo latviešu kuģu – ElizabeteRāmavaKuldīgaSportsOgre un Venta – jūrnieku dāvinājums labākajām latviešu basketbola komandām Anglijā, izcilās basketbolistes Uļjanas Semjonovas 1993.gadā muzejam dāvinātā basketbola bumba, kā arī trīs fotogrāfijas, uz kurām redzami latviešu kamaniņu braucēji 20.gadsimta sākumā, pirmais izcilākais latviešu peldētājs Kārlis Bensons (1891–1938) un Latvijas treka riteņbraucēji Sidnejas Olimpiskajās spēlēs 2000.gadā. 

Latvijas Sporta muzejs atrodas Rīgā, Alksnāja ielā 9. Muzejā iespējams iepazīt sporta kultūras mantojumu, kā arī gūt jaunas zināšanas par Latvijas sportu no organizētā sporta pirmsākumiem līdz mūsdienu modernā sporta daudzveidībai. Muzeja misija ir izglītot sabiedrību, īpaši jaunatni, stiprināt nacionālo pašapziņu un identitāti, iedvesmot indivīdu un radīt vēlmi iesaistīties sporta aktivitātēs, sekmējot veselas, radošas, brīvas, atbildīgas sabiedrības veidošanos.

Latvijas muzeju sērijas izdošanu Latvijas Pasts sāka 2021.gadā, lai iepazīstinātu sabiedrību ar plašo muzeju klāstu Latvijā, stiprinot muzeju kopējo lomu. Pērn izdotā pastmarka tika veltīta Rīgas Porcelāna muzejam, to iespējams apskatīt te.

Covid-19 izplatības laikā pastmarku pirmās dienas zīmogošana pasta nodaļās nenotiek, tāpēc pastmarku kolekcionāri un filatēlijas interesenti par pastmarku zīmogošanas iespējām aicināti sazināties ar Latvijas Pasta Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamentu, rakstot uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv

Jauno pastmarku un aploksni sākotnēji varēs iegādāties Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43 un pasta centrā Sakta Brīvības bulvārī 32, Rīgā, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.