Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku Reformācijai – 500

Atzīmējot baznīcas reformācijas kustības piecsimto gadadienu, Latvijas Pasts izdod tai veltītu pastmarku. Jaunās pastmarkas pirmās dienas zīmogošana plānota 2017.gada 27.oktobrī Rīgas 50.pasta nodaļā, Stacijas laukumā 2, tirdzniecības centrā Origo, no plkst.7.30 līdz 20.
Pastmarka Reformācijai – 500 izdota 200 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir  € 0,85, kas atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām uz jebkuru pasaules valsti ārpus Eiropas Savienības. Līdz ar pastmarku 1500 eksemplāros izdota arī speciāla aploksne. Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Jānis Strupulis.
Uz pastmarkas attēlotas divas ar reformāciju cieši saistītas personības – baznīcas reformu ideologs Mārtiņš Luters (Martin Luther) un Andreass Konpkens (Andreas Knöpken, arī Knopke un Knopius), reformācijas kustības aizsācējs toreizējās Livonijas pilsētā Rīgā. Pastmarkā un pirmās dienas zīmoga redzama arī Lutera roze – plaši izplatīts luterisma simbols.


Pastmarka - Reformacijai 500

Mācītāja, teologa, profesora M.Lutera mācība rosināja reformāciju, kļūstot par pamatu gan luterisma un protestantisma tradīcijām, gan lielā mērā arī Rietumu civilizācijas kultūrvēsturiskai kopībai. Kustība radās 16.gadsimtā ar mērķi īstenot Eiropas katoļu baznīcas reformas, atdaloties no Romas katoļu baznīcas. Tās rezultātā baznīca sašķēlās, veidojoties vairākām jaunām konfesijām, kas pastāv arī mūsdienās: luterisms, anglikānisms, prezbiteriānisms, reformisms u.c.


Aploksne - Reformacijai 500

Livoniju daudzi autori min kā vienu no pirmajiem reģioniem, kur M.Lutera idejas izplatījās ārpus Vācijas teritorijas. Reformācijas centrs Livonijā bija Rīga.
© pasts.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

(Required)

Saits griežas uz WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com