Latvijas Pasts izdod īpašu aploksni, atzīmējot Latvijas skautu kustības simtgadi

Atzīmējot Latvijas skautu kustības simtgadi, Latvijas Pasts izdevis īpašu aploksni, kuras speciālā zīmogošana plānota piektdien, 2017.gada 11.augustā, no plkst.13 līdz 18 skautu un gaidu nometnē Simtgades ugunskurs Lubānas novada Indrānu pagasta Ezerniekos.  
Aploksne Skautismam Latvijā 100 izdota 1000 eksemplāru tirāžā, un tās dizaina autors ir mākslinieks ir Ludis Danilāns. Aploksnes noformējumā izmantots skautisma simtgades simbols – ugunskurs, kas tēlaini atspoguļo skautu pulcēšanās vietu.
Šogad aprit simt gadu kopš skautisma ienākšanas Latvijas teritorijā, kad 1917.gadā sāka veidoties pirmie skautu pulciņi. Simtgades svinības norisināsies no 6. līdz 12.augustam nometnē Simtgades ugunskurs, un tā būs pēdējo 15 gadu laikā lielākā latviešu skautu nometne, kas pulcēs ap 450 dalībnieku ne tikai no Latvijas, bet arī citām pasaules valstīm.


Aploksne - Skautismam Latvijā 100

Skautisms un gaidisms ir jaunatnes neformālās audzināšanas kustība ar mērķi attīstīt fiziskās un garīgās iemaņas – vajadzību izzināt, atklāt un gribu mācīties. Šobrīd Latvijā ir ap 800 aktīvu skautu un gaidu. Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija ir pasaules skautu un gaidu organizāciju WOSM (World Organization of the Scout Movement) un WAGGGS (World Association of Girl Guides and Girl Scouts) dalīborganizācija.
© pasts.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

(Required)

Saits griežas uz WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com