Latvijas Pasts Dailes teātra 100.jubilejā velta pastmarku tā dibinātājam un režisoram Eduardam Smiļģim

2020-11-16 09:40:43
Birkas: teātris, aktieri, Latvija

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Latvijas Pasts 2020.gada 19.novembrī izdod jaunu pastmarku un aploksni Dailes teātra 100.jubilejā, kas veltīta teātra dibinātājam un leģendārajam režisoram Eduardam Smiļģim (1886–1966). Jauno pastmarku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Interesentus par pirmās dienas zīmogošanas iespējām aicinām rakstīt uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv

 


Dailes teātra 100.jubilejas pastmarka izdota 50 000 eksemplāru tirāžā, savukārt īpašā aploksne – 1500 eksemplāros. Pastmarkas nominālvērtība ir € 1,00, un tā atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā. Filatēlijas jaunumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. 

Pastmarkas vizuālajā noformējumā izmantots fotogrāfa Gunāra Bindes 1965.gadā uzņemtais režisora E.Smiļģa portrets, kas tapis pusgadu pirms viņa aiziešanas mūžībā. Savukārt uz aploksnes redzams Dailes teātris.

Pastmerka Dailes teātris 100 – Eduards Smiļģis - Latvijas Pasts - Flickr

Pastmarkas izdošanas dienā, 2020.gada 19.novembrī, Dailes teātris svinēs savu 100.jubileju – teātra pastāvēšanas laikā tajā vienmēr strādājuši sava laika spilgtākie mākslinieki. Viena no izcilākajām Dailes teātra personībām ir tā dibinātājs E.Smiļģis, kas bija īpašs ar plašo vērienu un fantāziju bez robežām. Kopā ar saviem līdzgaitniekiem viņš izveidoja jaunu teātra modeli ar novatorisku skatuves plānojumu un dekorācijām, kā arī īpaši izkoptu aktieru runu un kustību. 

E.Smiļģis Dailes teātrī darbojās arī kā režisors un bija ilggadējs teātra mākslinieciskais vadītājs, kā arī pats spēlēja spēcīgas un izjustas lomas – viņš bija temperamentīgs, romantisks varoņlomu tēlotājs.

Aploksne Dailes teātris 100 – Eduards Smiļģis - Latvijas Pasts - Flickr

Tā kā drošības prasību dēļ patlaban atcelti publiskie pasākumi, tajā skaitā pastmarku pirmās dienas zīmogošana pasta nodaļās, pastmarku kolekcionāri un filatēlijas interesenti par pastmarku zīmogošanas iespējām aicināti sazināties ar Latvijas Pasta Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamentu, rakstot uz e-pasta adresi: filatelija@pasts.lv.

Pastmarku un aploksni Dailes teātris 100 – Eduards Smiļģis sākotnēji varēs iegādāties Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 14/43, Rīgas 50.pasta nodaļā t/c Origo, Stacijas laukumā 2, pasta centrā Sakta Brīvības bulvārī 32, Rīgā, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/

© www.pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.