Latvijas Pasts ar Ziemassvētku pastmarkām noslēdz 2018.gada filatēlijas jaunumu izdošanu

2018-11-22 19:06:26
Birkas: ziemassvētki, latvijas pasts, Latvija

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Latvijas Pasts izdod trīs jaunas pastmarkas sērijā Ziemassvētki, lai ikviens jau laikus varētu nosūtīt gada nogales sveicienus Ziemassvētkos un Jaunajā gadā. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana paredzēta piektdien, 2018.gada 23.novembrī, Rīgas 50.pasta nodaļā tirdzniecības centrā Origo, Stacijas laukumā 2, no plkst.8 līdz 19.


Latvijas Pasts izdevis tradicionālās gada nogales pasta vērtszīmes, kā katru gadu akcentējot Ziemassvētku un Jaunā gada tuvošanos. Ziemassvētku pastmarku sērijas dizaina autore šogad ir māksliniece Elita Viliama. Paralēli pastmarkām izdota arī svētkiem veltīta aploksne, uz kuras attēloti latviskie svētku rotājumi – puzuri.

Ziemassvētku pastmarkas

Katrai no Ziemassvētku pastmarkām ir atšķirīga nominālvērtība un tirāža.

Ziemassvētku aploksne

Pastmarka ar nominālvērtību € 0,50 paredzēta vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanai Latvijas teritorijā, un tās tirāža ir viens miljons eksemplāru. Pastmarka ar nominālvērtību € 0,78 atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Eiropas Savienības (ES) teritorijā, un tā izdota 150 000 eksemplāru tirāžā. Savukārt trešās pastmarkas nominālvērtība ir € 0,85, un ar to var nosūtīt vienkāršu A klases vēstuli ES teritorijā vai vienkāršu B klases vēstuli uz jebkuru pasaules valsti ārpus ES. Arī šīs pastmarkas tirāža sasniedz 150 000 eksemplāru. Savukārt Ziemassvētku aploksnes tirāža veido 1000 eksemplāru.

© pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.