Latvijas Pasts aicina ikvienu interesentu piedalīties pastmarku dizaina konkursā par Imanta Ziedoņa tēmu

Latvijas Pasts organizē jau trešo pastmarku dizaina konkursu, taču pirmoreiz, sadarbojoties ar fondu Imanta Ziedoņa Viegli, tajā definēta noteikta tēma - asociācijas par izcilo dzejnieku un publicistu Imantu Ziedoni. No 21.oktobra līdz 3.novembrim ikviens interesents interneta vietnē http://jaunapastmarka.lv aicināts iesūtīt savu pastmarkas dizaina skici par I.Ziedoņa tēmu - ilustrāciju dzejai, pasakām, prozai vai radošas un neparastas idejas saistībā ar dzejnieku un viņa darbiem. Populārāko dizainu noteiks publisks balsojums internetā ar sociālo tīklu starpniecību, un to izmantos reālas pastmarkas izveidē, kas 2014.gadā tiks nodrukāta 300 000 eksemplāru tirāžā.

Konkursā var piedalīties gan fiziskas, gan juridiskas personas. Visus iesniegtos darbus sākotnēji vērtēs žūrija, kuras sastāvā ir fonda Viegli pārstāve Māra Upmane-Holšteine, komponists Raimonds Tiguls, reklāmas eksperts Armands Leitis un Latvijas Pasta Filatēlijas departamenta direktors Edmunds Bebrišs. 5.novembrī žūrijas izvēlētie darbi tiks nodoti publiskam balsojumam - izmantojot sociālo tīklu twitter, facebook un draugiem kontus, lietotāji varēs nobalsot par savu iecienītāko pastmarku interneta vietnē http://jaunapastmarka.lv.

Pastmarka, kas iegūs lielāko balsu skaitu, 2014.gada sākumā tiks nodrukāta 300 000 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas nominālvērtība būs € 0,50, un tā atbilst vienkāršas vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā.

Bez iespējas redzēt pastmarku ar paša veidoto dizainu ceļojam uz tuvām uz tālām valstīm konkursa uzvarētājs saņems arī balvu - grafisko planšeti, kā arī iespēju izgatavot savu unikālu personalizēto pastmarku komplektu Latvijas Pastā.

Pastmarku dizaina konkurss jau kļuvis par Latvijas Pasta tradīciju, dodot iespēju plašai sabiedrībai iesaistīties pastmarku tapšanas procesā, kuru ikdienā nosaka īpaši izveidota Pastmarku emisijas komisija.

2012.gada pastmarku dizaina konkursā tika iesniegtas 166 pastmarku dizaina idejas, un par saviem pastmarku dizaina favorītiem tika nodota 4451 balss. Ar 1181 balsi uzvarēja Jāņa Uzrauga veidotā pastmarka ar BMX riteņbraucēja attēlu. Savukārt 2011.gada konkursā uzvarēja Evita Eidinta ar pastmarku Vieta, kur rodas stāsti.

I.Ziedonis (1933-2013) ir viens no populārākajiem latviešu dzejniekiem, kurš bija arī izcils publicists, epifāniju un pasaku autors, tulkotājs un scenārists.

© pasts.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

(Required)

Saits griežas uz WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com