Latvijas Pasta pastmarkas godalgotas Eiropas valstu pastu asociācijas konkursā

2015-09-29 16:59:51
Birkas: vispārēji, latvijas pasts, Latvija

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Briseles mērijā tika pasniegtas Eiropas valstu pastu asociācijas “PostEurop” balvas “Europa” 2015 par labākajām pēdējā gada laikā izdotajām Eiropas pastmarkām. Šī gada pastmarku tēma bija „Senās rotaļlietas”. 
Latvijas Pasts “PostEurop” organizētajā pastmarku konkursā ieguva trešo vietu ar pastmarkām “Lāči un Lelles”. Pirmo vietu ieguva Krievijas pasts savukārt otro vietu Zviedrijas pasts.
Pastmarka "Eiropa - senās rotaļlietas"
Pastmarka "Eiropa - senās rotaļlietas"
2015.gada 10.aprīlī Eiropas valstu vienotajā pastmarku sērijā arī Latvijas Pasts izdeva divas jaunas pastmarkas un aploksni, kas veltītas senajām rotaļlietām. Eiropas sērijas aploksnes un pastmarku Eiropa – senās rotaļlietas dizaina autore ir Arta Ozola Jaunarāja. Pastmarku nomināli ir: 0,78 € ar tirāžu 120 000 eksemplāru un 1,71 € ar tirāžu 100 000 eksemplāru. Pastmarkas drukātas tipogrāfijā Baltic Banknote (Latvija).
Aploksne "Eiropa - senās rotaļlietas"
Pastmarku sērijas Eiropa iniciatore ir Eiropas valstu pastu asociācija „PostEurop”, un šīs sērijas pastmarkas, ar vienotu logotipu un vienotu tematiku, tiek izdotas visā Eiropā jau kopš 1994.gada. Latvijas Pasts tradicionāli izdod divas šīs sērijas pastmarkas katru gadu. Iepriekšējos gados Eiropas sērijas pastmarku tēmas bijušas saistītas ar literatūru, dabas objektiem, ceļojumiem, pasta transportu u.c.
Latvijas Pasta pastmarkas "Senās rotaļlietas" godalgotas Eiropas valstu pasta asociācijas konkursā
© pasts.lv


Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.