Latvijas Pasta jaunās Ziemassvētku pastmarkas – ar Alberta Kronenberga darbu motīviem

2017-11-21 21:50:01
Birkas: aploksnes, ziemassvētki, latvijas pasts

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Latvijas Pasts izdevis 2017.gada pēdējos filatēlijas jaunumus – tradicionālās Ziemassvētku pastmarkas. Šogad trīs jaunās pastmarkas veidotas ar pazīstamā latviešu mākslinieka un bērnu grāmatu ilustratora Alberta Kronenberga darbu motīviem, un atšķirībā no lielākās daļas pastmarku tās drukātas uz pašlīmējošas pamatnes. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2017.gada 24.novembrī Rīgas 50.pasta nodaļā, tirdzniecības centrā Origo, Stacijas laukumā 2 no plkst.8 līdz 19.
Lai gada nogalē pagūtu nosūtīt korespondenci ar Ziemassvētku tematikai veltītajām pastmarkām, tās tiek izdotas jau Pirmās Adventes priekšvakarā. Šogad, A.Kronenberga 130. jubilejas gadā, Latvijas Pasts godina mākslinieka piemiņu ar Ziemassvētku pastmarkām, kurās izmantoti A.Kronenberga darbi no dažādām autora ilustrētajām grāmatām. Arī pirmās dienas zīmogu un speciālo aploksni rotā A.Kronenberga zīmējums.
2017.gada Ziemassvētku pastmarkas
Katrai no pastmarkām ir atšķirīga nominālvērtība un tirāža. Pastmarka ar nominālvērtību € 0,50 paredzēta vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanai Latvijas teritorijā, un tās tirāža ir viens miljons eksemplāru. Pastmarka ar nominālvērtību € 0,78 atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Eiropas Savienības (ES) teritorijā, un tā izdota 200 000 eksemplāru tirāžā. Savukārt trešās pastmarkas nominālvērtība ir € 0,85, un ar to var nosūtīt vienkāršu A klases vēstuli ES teritorijā vai vienkāršu B klases vēstuli uz jebkuru pasaules valsti ārpus ES. Arī šīs pastmarkas tirāža sasniedz 200 000 eksemplāru. Speciālās aploksnes tirāža veido 1500 eksemplāru.
2017.gada Ziemassvētku aploksne
A.Kronenbergs ilustrējis aptuveni 130 grāmatu, tajā skaitā arī paša sarakstītās. Pirmā pazīstamā mākslinieka bilžu grāmata bērniem Mazais ganiņš ar autora tekstu iznāca 1931.gadā. Kopš tā laika A.Kronenberga zīmējumu un dzejoļu tēli – Tuntuļu Jurītis, Pieci kaķi, Mazais ganiņš – bijuši kopā ar vairākām latviešu paaudzēm. © pasts.lv


Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.