Latvijas Banka laiž apgrozībā Baltijas valstu 100 gadu jubilejai veltītu 2 eiro piemiņas monētu

2018-01-30 21:59:15
Birkas: numismātika, Latvija, suvenīrmonētas

Lapa: Sākums


Latvijas Banka trešdien, 2018. gada 31. janvārī, izlaidīs Baltijas valstu 100 gadu jubilejai veltītu 2 eiro piemiņas monētu. Atzīmējot Baltijas valstu 100 gadu jubileju, Latvijas Banka, Lietuvos bankas un Eesti Pank izlaiž 2 eiro piemiņas monētu ar vienotu, iedzīvotāju interneta balsojumā izvēlētu valsts puses dizainu atgādinājumam par Baltijas nāciju apņēmību aizstāvēt savu neatkarību. Monēta "Baltijas valstīm – 100" apliecina Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vienotību un gatavību sadarboties neatkarības un brīvības vārdā un simbolizē Baltijas valstu kopīgo pagātni, tagadni un nākotni.
Baltijas valstu 100 gadu jubilejai veltīta 2 eiro piemiņas monēta Monētā pārtapis Lietuvas dizainera Justa Petruļa (Justas Petrulis) darbs – simboliska bize, kurā savijas triju Baltijas māsu liktenis. Šis dizains saņēma lielāko balsu skaitu sabiedrības aptaujā, kurā kopumā varēja balsot par sešiem dizaina piedāvājumiem (pa diviem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas). Šo eiro piemiņas monētu Eiropas puse ar nominālvērtības norādi (mākslinieks Luks Luikss (Luc Luycx)), materiāls un izmērs neatšķiras no citām 2 eiro apgrozības monētām. Latvijas Bankas izlaistajām piemiņas monētām nacionālajā pusē ir uzraksts "LATVIJA" (attiecīgi Lietuvos bankasizlaistajām – "LIETUVA", bet Eesti Pank izlaistajām – "EESTI") un monētas jostu, tāpat kā visām citām Latvijas Republikas 2 eiro apgrozības monētām, rotā uzraksts "DIEVS * SVĒTĪ * LATVIJU *". Jaunās 2 eiro monētas kaltas monētu kaltuvē UAB Lietuvos monetų kalykla (Lietuva). Jaunās piemiņas monētas nonāks apgrozībā tāpat kā cita skaidrā nauda – ar banku starpniecību sasniedzot tirdzniecības un citus uzņēmumus un iedzīvotājus. Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā monētas būs pieejamas apmaiņai no trešdienas, 31. janvāra. Monētas tirāža ir 0.5 milj. eksemplāru. Latvijas Bankas pieredze liecina, ka šāda tirāža ir pietiekama, lai monētu apmaiņai pietiktu visiem interesentiem vismaz vairākas nedēļas. 5 000 monētu būs iespējams iegādāties arī Brilliant Uncirculated kvalitātē īpašā suvenīriesaiņojumā (cena Latvijas Bankas kasēs – 7.30 eiro), tāpat būs pieejams apgrozības monētu komplekts (7 000 komplektu, cena Latvijas Bankas kasēs – 25.00 eiro). Monētas apmaiņai un tīstokļos būs pieejamas tikai Latvijas Bankas kasēs. Monētas suvenīriesaiņojumā, kā arī apgrozības monētu komplektus būs iespējams iegādāties arī Latvijas Bankas kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu iegādes vietnē internetā e-monetas.lv, kurā iegādei pieejams plašs Latvijas Bankas kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu klāsts. Vietnē e-monetas.lv numismātikas produktus var iegādāties arī juridiskās personas Latvijā. Sadarbībā ar "Swedbank" AS nodrošināta iespēja ērti norēķināties, izmantojot VISA, VISA ElectronMasterCard un Maestro norēķinu kartes, kā arī "Swedbank" AS, AS "Citadele banka" un AS "SEB banka" internetbankas. Iegādātās monētas un numismātikas produktus varēs saņemt Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā (adreses sk. https://www.bank.lv/par-mums/klientu-kase) un izmantojot VAS "Latvijas Pasts" eksprespasta pakalpojumus. Tas būs noderīgi, piemēram, attālāko reģionu iedzīvotājiem, kuri aizņemtības vai citu iemeslu dēļ nevar apmeklēt Latvijas Bankas kases pirmajās dienās pēc jaunas monētas izlaišanas. Tāpat e-monetas.lv iegādātie numismātikas produkti tiek piegādāti arī uz ārvalstīm – lielāko daļu Eiropas Savienības valstu, ASV, Kanādu, Austrāliju, Jaunzēlandi u.c. © bank.lv

Komentāri

#1 viesis

2018-05-02 13:57:04 : Skaista monēta, bet vēl nekad nav gadījusies maciņā tādu ieraudzīt.
#2 Minkans

2018-06-22 09:21:06 : Kolekcijas monētas īpaši bieži negadās. Man pēdējā laikā pagadījušās pāris Vidzemes un vēl viena cita novada 2 eur monēta. No ārzemēm biežāk gadās Vācija, Lietuva, Spānija, turklāt Spānija pat biežāk kā Igaunija. Citas reti.


Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.