Latvijas bākas sērijai papildinājums: Salacgrīvas bāka

2015-08-20 14:30:16
Birkas: pastmarkas, arhitektūra, bākas

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


2015.gada 21.augustā Pasta Centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst. 7.30 līdz 19.00 notiks Pirmās dienas zīmogošana pastmarkām „Latvijas bākas – Salacgrīvas bāka”.

 


Latvijas Pasts sērijā Latvijas bākas izdod jaunu pastmarku veltītu Salacgrīvas bākai. Šī ir jau desmitā pastmarka sērijā Latvijas bākas, 2014.gadā tika izdota pastmarka veltīta Ainažu bākai. PastmarkasSalacgrīvas bāka nomināls ir 0,78 € un tirāža 100 000 eksemplāru. Pastmarkas un aploksnes dizaina autore ir Arta Ozola Jaunarāja. Speciālā aploksne izdota 1 500 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas drukātas tipogrāfijā Baltic Banknote (Latvija).

Latvijas bākas – Salacgrīvas bāka

Salacgrīvas bāka atrodas Salacas labajā krastā, tā celta 1925.gadā kā četrstūrains balts tornis ar sarkanu laternu.  Bākas uguns augstums metros bija: 8,4 m, bet virs jūras līmeņa 12,1 m. Bāka tika uzcelta, jo daudzu sēkļu dēļ piekraste starp Salacgrīvu un Ainažiem bija visā Rīgas jūras līča piekrastē bīstamākais apgabals kuģošanai. Salacgrīvas bāka nedarbojas jau vairākus gadus un ir pārcelta no ostas teritorijas uz promenādi pašas Salacas krastā.

Latvijas bākas – Salacgrīvas bāka

© pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.