Latvijas arhitektūras sērijas jaunākajā pastmarkā – Matīsa ielas ūdenstornis

2019-03-26 23:00:52
Birkas: arhitektūra, ūdenstorņi

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Jaunākā Latvijas arhitektūras sērija veltīta ūdenstorņu tēmai – uz pastmarkas redzams viens no vecākajiem un dizainiski saistošākajiem Rīgas ūdenstorņiem, kas atrodas Matīsa ielā. Jaunās pastmarkas dizainu veidojis mākslinieks Aleksejs Naumovs. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2019.gada 29.martā Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43 no plkst.8 līdz 20. 


Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir € 0,61, kas atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā, un tā izdota 200 000 eksemplāru tirāžā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks A.Naumovs, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors un bijušais rektors. 

Aploksne - Ūdenstorņi - Latvijas Pasts - Flickr

Uz pastmarkas redzamais Matīsa ielas ūdenstornis ir viens no interesantākajiem Rīgas komunālās saimniecības elementiem, kas labi saredzams Rīgas ainavā. Ūdenstornis ir viena no pirmajām Rīgā būvētajām šāda veida ūdensapgādes sistēmām, celta no 1896. līdz 1897.gadam, pēc arhitektu Oto Intces un Rūdolfa Friša projekta. Savas funkcijas ūdenstornis pildīja līdz 1905.gadam, bet šobrīd to rezervuārs ir tukšs. Celtne noteikta par valsts nozīmes arhitektūras pieminekli. 

Pastmarka - Ūdenstorņi - Latvijas Pasts - Flickr

Pastmarku sērija Latvijas arhitektūra tiek izdota kopš 2010.gada, izceļot būtiskas vēsturiskās celtnes vai modernas jaunbūves. Iepriekšējos gados izdotas pastmarkas, uz kurām attēlots Dailes teātris, Cēsu koncertzāle, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskais centrs Torņakalnā, kā arī citi Latvijas arhitektūras objekti. Visas Latvijas Arhitektūras sērijas pastmarkas iespējams aplūkot šeit

© pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.