Latvijas arhitektūras jaunākā pastmarka – LU Dabaszinātņu akadēmiskais centrs Torņakalnā

Latvijas arhitektūras sērijā Latvijas Pasts izdevis jaunu pastmarku un aploksni, kas veltīta Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajam centram Torņakalnā. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2017.gada 28.septembrī Dabaszinātņu akadēmiskā centra Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, Rīgā, no plkst. 9 līdz 17.

Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir € 1,39, kas atbilst ierakstītas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām, un tā izdota 150 000 eksemplāru tirāžā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Dabaszinātņu akadēmiskais centrs ir pirmā augstākās izglītības iestādes ēka, kas kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas pilnībā uzcelta no jauna, un ir viens no modernākajiem izglītības un zinātnes centriem Eiropā. Centram ir septiņi stāvi, kuros izvietotas modernas auditorijas, laboratorijas, darba un semināru telpas, kā arī bibliotēka, bet ēkas augšstāvā atrodas īpaša zinātniskā siltumnīca.


Pastmarka Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskais centrs
Ēkas celtniecība tika sāka 2014.gada martā un pabeigta 2015.gada septembrī. Centra ēkas ideju izstrādāja un autoruzraudzību veica arhitektu birojs Sestais Stils, bet būvniecību īstenoja pilnsabiedrība LNK Industries Group. 2016.gadā Dabaszinātņu akadēmiskajam centram un tā autoriem tika piešķirta Gada balva Rīgas arhitektūrā.


Aploksne Latvijas Universitātes_Dabaszinātņu akadēmiskais centrs
Latvijas Pasts pastmarku sēriju Latvijas arhitektūra izdod kopš 2010.gada. Pagājušajā gadā Latvijas Pasts tajā izdeva pastmarku ar Cēsu koncertzāles attēlu. Līdz šim izdotās Latvijas Arhitektūras sērijas pastmarkas iespējams aplūkot šeit.

© pasts.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

(Required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Saits griežas uz WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com