Latvijas arhitektūrai jauna pastmarka - Rundāles pils

2015-07-22 15:19:41
Birkas: pastmarkas, arhitektūra, pilis

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


2015.gada 24.jūlijā Rīgas 50.pasta nodaļā, tirdzniecības centrā Origo, Stacijas laukumā 2, Rīgā, no plkst. 7.00 līdz 21.00 notiks Pirmās dienas zīmogošana pastmarkām  „Latvijas arhitektūra – Rundāles pils”. Savukārt pastmarkas oficiālā prezentācija un simboliska tās zīmogošana ar Latvijas Pasta un Rundāles pils pārstāvju dalību notiks plkst. 11.00.

 


Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir 1,57 €, tā izdota 200 000 eksemplāru tirāžā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. Pastmarkas drukātas tipogrāfijā Baltic Banknote (Latvija). Pastmarkas oficiālās prezentācijas laikā plkst. 11.00, Rīgas 50.pasta nodaļā, t/c Origo, uzrunu teiks Latvijas Pastavaldes priekšsēdētājs Arnis Salnājs un Rundāles pils direktors Imants Lancmanis.

Latvijas arhitektūra – Rundāles pils

VAS “Latvijas Pasts” valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs: “Latvijas Pasts par savu misiju uzskata rūpes par Latvijas kultūras bagātību un vēstures pieminekļu cildināšanu, kā arī saglabāšanu. Šī Rundāles pilij veltītā pastmarka, ceļojot pa pasauli, līmēta uz pastkartītes vai aploksnes būs kā mūsu vēstījums pasaulei  un atgādinājums par izcilo kultūras pieminekli, kas atrodas Latvijā”. Rundāles pils direktors Imants Lancmanis: "Zīmogs, kas tagad tiks likts uz Rundāles pilij veltītās pastmarkas, būs vienlaicīgi  kā virtuāls un simbolisks zīmogs uz pils restaurācijas pabeigšanas dokumenta, kā skaists apliecinājums tam, ka Latvija tagad var laist pasaules apritē vienu no savām lielākajām kultūras vērtībām, kas piedzīvojusi spožu atdzimšanu. Pastmarka - tas ir vērienīgākais veids, kā visu planētu informēt par to, kas katrai valstij  dārgs un svarīgs".

Latvijas arhitektūra – Rundāles pils

Rundāles pils ir viens no Latvijas izcilākajiem arhitektūras pieminekļiem, kas nozīmīgs kā baroka laikmeta pils ansamblis ar pili, staļļiem un parku. Celta laikā no 1736.- 1740. gadam pēc slavenā Krievijas galma arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli projekta. Pils ansamblis paceļas Zemgales līdzenumā, neskartā lauku ainavā, tā saglabājot sākotnējo arhitekta ieceri - centrā visam pāri pils kā valdnieka varenības simbols, no kura alejas aiziet bezgalībā. Pils ansambļa restaurācija sākās 1972.gadā, to pabeidza 2014.gadā. 2015.gadā, Rundāles pils restaurācijas projekts ieguva arī Latvijas Arhitektūras gada balvu. Interjeru iekārtojums atspoguļo pils izskatu 18.gadsimta otrajā pusē. Apmeklētājiem atvērts Rastrelli projektētais franču regulārais parks ar lielāko vēsturisko rožu dārzu Ziemeļaustrumeiropā, Zaļo teātri, ornamentāliem parteriem un strūklaku.

© pasts.lv
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.