Latvijā notiks starptautiska filatēlijas izstāde

2014-09-09 13:34:08
Birkas: pastmarkas, aploksnes, latvijas pasts

Lapa: Latvijas Pasta jaunumi


Kopš 2001.gada pirmo starptautisko filatēlijas izstādi Latvijā šoruden organizē Latvijas Pasts un Latvijas Filatēlistu savienība (LFS). Izstāde Baltica 2014 būs veltīta Baltijas jūras reģiona valstīs izdotajiem filatēlijas materiāliem; no Latvijas Pasta puses vērtīgākie eksponāti tajā būs uzņēmuma īpašumā esošie 1928.-1939.gada Somijas un Zviedrijas pastmarku izdevumi. Filatēlijas izstāde būs aplūkojama 12. un 13.septembrī Latvijas Mākslas akadēmijas telpās, Kalpaka bulvārī 13, Rīgā: tās atklāšana plānota 12.septembrī plkst.11 ar Satiksmes ministrijas, Latvijas Pasta, Latvijas Mākslas akadēmijas un LFS vadības piedalīšanos, prezentējot arī jaunāko Latvijas Pasta pastmarku Ainažu bākas.
Starptautiskajā filatēlijas izstādē Baltica 2014 tiks eksponēti Baltijas jūras reģiona valstu pastmarku izdevumi. Latvija izstādē būs pārstāvēta ar krāšņajiem 20.gadsimta 90.gados izdotajiem latviešu tautastērpu pastmarku izdevumiem, kā arī daļu no 1,5 miljonu eiro vērtās Latvijas Pasta īpašumā esošās 20.gadsimta sākuma dažādu valstu pastmarku kolekcijas – izstādē, ņemot vērā tās tematiku, varēs aplūkot no 1928. līdz 1939.gadam Somijā un Zviedrijā izdotās pastmarkas. Latvijas Pasta eksponētās pagājušā gadsimta pirmās puses pastmarkas ir unikālas ar to, ka pasaulē reti sastopamas tik pilnīgā kolekcijā. Ar speciālu stendu filatēlijas izstādē piedalīsies Igaunijas pasta uzņēmums, un tajā bez citām kaimiņvalsts pastmarkām varēs iepazīties ar Igaunijas pastmarku izdevumu, kas veltīts Baltijas ceļa akcijas 25.gadadienai trīs Baltijas valstu pastmarku bloka kopizdevuma ietvaros. Filatēlijas izstādes atklāšanas pasākumā tiks prezentēts arī jaunākais Latvijas Pasta izdevums – jau devītā pastmarka sērijā Latvijas bākas. Uz tās attēlotas Ainažu bākas: gan t.s. vecā 1908.gadā celtā Ainažu bāka, kas 1986.gadā nogrimusi jūrā, bet vēlāk no tās izcelta, atjaunota un uzstādīta Ainažos jau kā vēstures piemineklis; gan arī 1930.gadā būvētā bāka, kas joprojām atrodas jūras krastā. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana risināsies izstādes telpās 12.septembrī no plkst.10 līdz 18.
Jaunās pastmarkas māksliniece ir Arta Ozola-Jaunarāja, un tās tirāža sasniedz 50 000 eksemplāru. Pastmarkas nominālvērtība ir 0,71 €, kas atbilst vienkāršas pastkartes nosūtīšanas izmaksām uz jebkuru pasaules valsti.
Filatēlijas izstādes darba laiks 12.septembrī būs no plkst.10 līdz 18, bet 13.septembrī – no plkst. 10 līdz 16. © pasts.lv

Komentāri

#1 markomans

2014-10-11 11:46:27 : Interesanti būtu uzzināt, kādas ekspozījas bija izstādē, redzēt apmeklātāju bildes. Vai patiešam nav neviena acliecinieka?


Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.