Latgales atbrīvošana 1920

Pēc ilgāka pārtraukuma atkal klāt atkal ir nākamais Raimonda Zalcmaņa raksts.

LATGALES ATBRĪVOŠANA

1920

1920. gada 20. martā nāk klajā pastmarku izdevums par piemiņu Kurzemes atbrīvošanai, prof. R.Zariņa zīmējums. Arī šis izdevums, tāpat kā turpmākie Latvijas pastmarku izdevumi, ir iespiests Valstspapīru spiestuvē Rīgā.

Pastmarkas zobotas 11 ½ un 11 ¼ , divkrāsainas, iespiestas uz Bermonta-Avalova Krievijas Rietumarmijas nepabeigtajām, vienpusēji iespiestajām 10 marku naudaszīmēm loksnēs 9 x 12. 50 kapeiku marka iespiesta 1 363 716 eksemplāros, bet 1 rubļa markas tirāža bija 999 972 eksemplāru. Katrā loksnē ir viena 50 kapeiku marka ar āķīti pie cipara „5” (kopskaitā 12 627 markas), bet katrā 1 rubļa marku loksnē ir viena marka ar punktu zvaigznē (kopskaitā 9 259 markas).

Abu nominālu pastmarkām eksistē dažādas krāsu nianses, no gaišākas līdz tumšākai. 1 rubļa markai katrā loksnē ir 27 markas ar t. s. „šauro roku” apakšējai figūrai. Neliela daļa 50 kapeiku un 1 rubļa marku tirāžas ir iespiesta arī uz plāna, caurspīdīga papīra. Eksistē dažādas šī izdevuma marku zobojuma kļūdas, plates kļūdas, rāmja un centra nospiedumi marku aizmugurē, naudaszīmes nospiedumi markas attēla pusē, markas ar vairāk vai mazāk novirzītu centru, daļēju iespiedumu (loksne bijusi ielocīta), kā arī markas, kas iespiestas uz naudaszīmēm ar dubultu iespiedumu. Eksistē šo marku un to centru izmēģinājuma iespiedumi melnā krāsā.

Izmēģinājuma iespiedumi melnā krāsā.

1 rubļa markas rāmja izmēģinājuma iespiedums pārdots izsolē par 1 000
,Vertikālais pāris pārdots izsolē par 1 300 €, vertikālais pāris ar centra iespiedumu pārdots izsolē par 680 €.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

(Required)

Saits griežas uz WordPress   Premium Style Theme by www.gopiplus.com