Kurland. 1945. gads

2020-01-02 21:48:39
Birkas: Raimonds Zalcmanis, Latvija

Lapa: Lasītāju Materiāli


1945. gada 20. aprīlī Kurzemē tiek laistas apgrozībā Vācijas pastmarkas ar virsspiedumu „KURLAND” un jaunu nominālu – 6 feniņu virsspiedumu uz 5, 10 un 20 feniņu markām ar Hitlera portretu, un 12 feniņu virsspiedumu uz Lauka pasta (Feldpost) paku markām. Virsspiedumus izdarīja „Kurzemes Vārda” spiestuvē Liepājā. 5 feniņu markas ar virsspiedumu laistas klajā 45 000 eksemplāros,  10 feniņu – 75 000 eksemplāros, 20 feniņu – 125 000 eksemplāros. Virsspiedumā izšķir vismaz četrus atšķirīgus variantus. 
 

 


Tirāža virsspiedumam uz Lauka pasta markām nav zināma. Virsspiedums izdarīts uz t. s. ruletētajām markām un mazākā skaitā arī uz zobotām markām. Eksistē viltojumi.  
1945. gada martā Kurzemē vācu karaspēka daļās gaisa pasta sūtījumu apmaksai izmantotas arī gaiši zaļās „Zulassungmarke” # 4, izmantojot pa diagonāli nogrieztu markas pusi. Šīs „pusmarkas” ir zīmogotas ar dienesta zīmogiem „Fp. – Leitstelle Libau” un tiek uzskatītas par ļoti retām. 
Eksistē arī privāti, neoficiāli virsspiedumi „KURLAND” / „Kurland” uz vēl citām Vācijas markām, piem., Vācijas 1942. gada izlaiduma 12+38 feniņu markas.

 

Viltojums​​​​​

Viltojumi

zzzz

Pastkartes ar iespiestu 6 feniņu marku.
Aploksne un zīmogojums uz t. s. pusmarkām Kurzemē
1945. gada martā.  
Aploksne un zīmogojums uz t. s. pusmarkām
Kurzemē 1945. gada martā.  
Zīmogojums uz t. s. pusmarkām Kurzemē
1945. gada martā. Oriģināls. 
Zīmogojums uz t. s. pusmarkām Kurzemē
1945. gada martā. Viltojums. 

Nerealizēto Latviešu leģiona marku izmēģinājuma iespiedumi. Pārdoti izsolē par 620 €.


Eksistē divu veidu izmēģinājuma iespiedumi: visu zīmējumu markas 5 dažādās krāsās (zilā, sarkanā, oranžā, zaļā un melnā) uz bieza, gluda papīra ar skaidru iespiedumu, un uz parasta vai viegli krītaina papīra ar neskaidru, vietām izplūdušu iespiedumu.  

© Raimonds Zalcmanis
Komentāru var atstāt gan kā viesis, gan kā reģistrēts lietotājs:
  • Ja vēlies ierakstīt ziņu kā viesis, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese un segvārds.
  • Ja vēlies atstāt ziņu kā reģistrēts lietotājs, ir nepieciešama derīga e-pasta adrese, parole un segvārds.